На Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток Правосуддя» обговорили питання щодо рекодифіації Цивільного кодексу України та реформи Кримінального кодексу

Під час сьогоднішніх панельних дискусій ішлося про те, що сектор правосуддя є чи не одним із найважливіших для демократичної держави. Це саме та система, яка має гарантувати всім — і бізнесу, і громадянам, — що їх право на справедливість отримає увагу та не буде проігнороване.
Верховенство закону, а також захист та повага до прав кожної людини, не можуть бути досягнуті без активної ролі суспільства та його правової обізнаності. Тому розвиток правосуддя, це також і розвиток законодавства, яке відповідає потребам суспільства, включно із використанням міжнародних правових стандартів у національному законодавстві.

Під час форуму представники української влади — перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, члени комісії з питань правової реформи при Президентові України, профільні експерти-правники обговорили основні засади проекту нового Кримінального кодексу та перспективи рекодифікації Цивільного кодексу України.

Зазначалося, що підготовка проєкту Цивільного кодексу України, розпочата 25 років тому, зараз виходить у свою кульмінаційну стадію. Руслан Стефанчук акцентував увагу на необхідності рекодифікації Цивільного кодексу України, адже невід’ємна скадова правової реформи – це реформа цивільного і кримінального законодавства.

У рамках форуму відбулося пряме включення Президента України Володимира Зеленського та Президента Європейської Ради Шарля Мішеля, які перебувають з робочою поїздкою в зоні проведення Операції об’єднаних сил у Луганській області. Вони звернулися до учасників Форуму та наголосили на важливості кроків у проведенні судової реформи та боротьбі з корупцією.

Володимир Зеленський подякував своєму європейському колезі за важливу експертну допомогу та підтримку України у її заходах щодо удосконалення системи правосуддя.

Своєю чергою Шарль Мішель запевнив Президента України у широкомасштабній підтримці нашої держави Європейським Союзом та висловив переконання у важливості та необхідності реформи правової системи задля поступу України до європейської демократії, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу та боротьби з корупцією.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *