Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На здійснення енергоефективних заходів в секторі теплопостачання цьогоріч буде підписано договорів на 88 млн. доларів США, — Геннадій Зубко

В рамках здійснення реформи енергоефективності триває реалізація спільного проекту Мінрегіону та Світового банку «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання».

В рамках здійснення реформи енергоефективності триває реалізація спільного проекту Мінрегіону та Світового банку «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання».

До кінця року планується підписати близько 50 договорів на здійснення енергоефективних заходів на загальну суму у 88 млн. доларів США. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

«Реформа енергоефективності, яку ми сьогодні активно впроваджуємо, це цілий комплекс заходів, інструментів та ресурсів. Серед них — проект «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», який здійснюється за рахунок кредиту Світового банку. У квітні до Світового банку Мінрегіоном було направлено 8 звітів з оцінки учасників проекту на загальну суму близько 19 млн. доларів США. Підписати договори за даними закупівлями плануємо у другому кварталі 2016 року. Загалом до кінця року в наших планах підписати близько 50 договорів на загальну суму у 88 млн. доларів США. Додатково буде ініційовано 14 закупівель на 106 млн. доларів США, підписання яких заплановано на 2017 рік», — повідомив Геннадій Зубко.

Також віце-прем’єр-міністр нагадав, що на сьогодні в рамках проекту вже ініційовано 33 закупівлі на суму 49,61 млн. доларів США.

«В рамках проекту буде здійснено цілу низку енергоефективних заходів у різних регіонах України. Це і реконструкція трьох ТЕЦ,  понад 150 котельнь та десятків центральних теплових пунктів; і будівництво когенераційних станцій; і заміна тепломереж; і встановлення  індивідуальних теплових пунктів та загально будинкових теплолічильників. Як відповідальні за реформу, маємо єдину мету – підвищити  енергоефективність нашої країни використовуючи всі можливі інструменти. Адже я переконаний, що саме енергоефективність стане локомотивом, який потягне за собою вперед всю українську економіку», — наголосив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, що загальний обсяг фінансування проекту, реалізацію якого Мінрегіон розпочав у 2014 році, становить 315,5 млн. доларів США. Кредит складається з двох частин: 265,5 млн. доларів США — це гроші Світового банку, 50 млн. доларів США — кошти Фонду чистих технологій.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *