Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

«Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору об’єднує владу, бізнес, громадянське суспільство та визначає нові стандарти доступності», – Людмила Сірко

Сьогодні, 10 грудня, у Міжнародний день прав людини, з ініціативи представника Урядового Уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Івано-Франківській облдержадміністрації Миколи Макара відбувся тренінг «Інвалідність не обмежує – обмежує дискримінація».

Його мета – привернути увагу представників державного та приватного бізнесу, роботодавців до питань доступності, адже саме архітектурна недоступність стає бар’єром на шляху отримання послуги чи придбання товару людьми з інвалідністю та маломобільними групами населення.

За дорученням голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук учасників зібрання привітала заступник голови ОДА Людмила Сірко.

«Завдяки ініціативі першої леді України Олени Зеленської сьогодні впроваджується Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору, – зазначила Людмила Сірко, – Адже багато наших громадян постійно живуть за певними бар’єрами. Тому цей стратегічний документ об’єднує представників органів влади, експертного середовища, бізнесу, громадянського суспільства, визначає нові стандарти доступності, імплементуючи їх у державну політику та забезпечуючи створення безбар’єрного середовища й рівного доступу всім групам населення до фізичного оточення, транспорту, інформації, а також до інших об’єктів та послуг, як у міських, так і в сільських районах».

На тренінгу розглянули питання подолання дискримінації за ознакою інвалідність у місцях надання послуг та продажу товарів через:

– представлення законодавчої бази стосовно прав людей з інвалідністю;

– висвітлення проблеми архітектурної, транспортної та інформаційної доступності для маломобільної групи населення міста Івано-Франківська та територіальних громад області;

– надання рекомендацій стосовно толерантного ставлення, етики спілкування та супроводу людей з інвалідністю;

– толерантного ставлення до осіб з інвалідністю;

– сприяння налагодження контакту під час роботи та надання послуг людині з інвалідністю.

Також було представлено принципи універсального дизайну та доступного середовища для маломобільного населення міста, державні будівельні норми щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору для маломобільних людей. Адже ці знання допоможуть створювати доступне і комфортне середовище разом.

Зазначимо, що Міжнародний день прав людини відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. У Декларації заявлено, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *