Надвірнянщина урочисто відсвяткувала ІХ обласний фестиваль стрілецької та повстанської пісні імені Софії Галєчко

    
18 вересня в парку ім. Івана Франка м. Надвірна відбувся ІХ обласний фестиваль стрілецької та повстанської пісні імені Софії Галєчко, присвячений 25-ій річниці Незалежності України.

    
18 вересня в парку ім. Івана Франка м. Надвірна відбувся ІХ обласний фестиваль стрілецької та повстанської пісні імені Софії Галєчко, присвячений 25-ій річниці Незалежності України.
Організатором фестивалю є Івано-Франківська обласна державна адміністрація, обласна рада,  управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, районна державна адміністрація і районна рада. Особливої подяки в сприянні проведення Фестивалю слід висловити Надвірнянській міській раді.
Метою фестивалю є увіковічення традицій, правдивої історії та пам’яті про учасників визвольних змагань, виховання у підростаючого покоління любові до рідного краю, його історичного минулого, формування національної свідомості, зміцнення української національної ідеї через українську народну пісню.
Того ж дня в с. Пасічна на могилі хорунжої УСС Софії Галєчко відбулася панахида за участю керівництва району, представників органів місцевого самоврядування та громадськості села.

    
  
  

У  м. Надвірна святкові заходи розпочалися на майдані Шевченка з покладання квітів від учасників та організаторів фестивалю до пам’ятника Т.Г.Шевченку та Стели Героїв Небесної Сотні.
В заході взяли участь: заступник голови облдержадміністрації Ярослав Паранюк,  голова райдержадміністрації Олександр Кеніз, голова районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович, духовенство, громадськість та ЗМІ.
Урочистою ходою під звуки оркестру присутні вирушили до основного місця проведення фестивалю – міського парку ім. Івана Франка.
Керівники області та району покладанням квітів вшанували Великого Каменяра українського народу.
ІХ обласний фестиваль стрілецької та повстанської пісні імені Софії Галєчко традиційно був відкритий гімном України у виконанні  муніципального оркестру  РБК «Аркан», молитвою за кращу долю нашої держави та привітань очільників краю.
В урочистій промові голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз зазначив, що  патріотична пісенна творчість українського народу віками народжувалась внаслідок неперервної боротьби за волю та незалежність – починаючи від часів козацтва і продовжуючи сьогоденням. Пісня для українця завжди залишиться символом піднесення духу та провісником перемоги. Також він побажав присутнім та учасникам хорошого настрою, мирного неба та злагоди, духовного та патріотичного збагачення.
Керівниками району, зокрема головою районної ради Іваном Гурмаком, було нагороджено лауреата премії Надвірнянської районної ради ім. Юрія Шкрумеляка у номінації «Патріотичне та духовне виховання» за упорядкування та видання книг: «Люди з легенди: життя і боротьба Марти і Мирона Свідруків» та «Лицарі Червоної калини» Луціва Євгена Михайловича, вчителя Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ст., депутата міської ради.
На свято повстанської і стрілецької пісні ім. Софії Галєчко завітали колективи із всіх куточків Івано-Франківської області, а саме: народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Черемош» Івано-Франківського Центрального народного дому,  народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Смерічка» Івано-Франківського Центрального НД, народний аматорський хор с. Рибне Тисменицького району, чоловічий вокальний ансамбль с. Мединя Галицького району, хорова капела ім. Довчуна с. Ямниця, заслужений працівник культури України Володимир Канюк та колективи Богородчанського, Рожнятівського,  Долинського, Калуського районів,  м. Болехів та Яремче.  
У фестивалі взяли участь такі колективи Надвірнянського району:гурт «Заграва» Районного братства вояків УПА Карпатського краю (кер. М. Юркевич), народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Шовкова косиця» Надвірнянського РБК (кер.О. Яченко), народний аматорський вокальний ансамбль «Бистрянка» Надвірнянського РБК, хор «Феліціо»,  вокальний квартет «Легіт»,  тріо «Ягілочка», чоловічий вокальний ансамбль Волосівського БК, народний аматорський колектив Надвірнянського РБК, народний фольклорно-етнографічний колектив “Відлуння Карпат”, жіночий вокальний ансамбль Зеленського БК, народний колектив «Скарбниця» Гвіздського БК, вокальний ансамбль Пасічнянського сільського клубу і вокальний ансамбль Лоївського сільського клубу.
Відділом культури райдержадміністрації була організована виставка народної творчості. Районним відділом державної служби надзвичайних ситуацій в області організовано  роботу польової кухні, де пригощали обідом всіх учасників Фестивалю.
Серед значної кількості фестивалів небагато є таких, які покликані підносити велич стрілецької та повстанської пісні, жертовність борців за волю України, віру і дух рідної нації. Держава нині переживає складний період, тому й таким чином ми намагаємося утверджувати славу Українських Січових Стрільців, Української Галицької Армії, Української повстанської армії через пісню, як другу молитву до Бога, щоб ця пісня несла до нащадків славу про Борців за волю України.

   Слава Україні! Героям Слава!

  
  

  
  
                                                                                       
    
  

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *