Надвірнянська філія ДУ “Івано-Франківське ОЛЦ МОЗ України”

Здоровя – це ще не все…Начальник Надвірнянського міськрайонної філії

ДУ «ІФ ОЛЦ МОЗ України»
Жеревчук Оксана Петрівна.

Надвірнянський міськрайонний відділ складається з 5 відділень (мікробіологічна та фізико-хімічна лабораторії, відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень, відділення організації епідеміологічних досліджень, відділення дезінфектології).
Метою відділу є забезпечення проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, проведення державного обліку інфекційних захворювань, розслідувань причин і умов виникнення інфекційних захворювань, харчових отруєнь.
Лабораторні та інструментальні дослідження для потреб санітарно-епідеміологічного нагляду проводяться за рахунок коштів бюджету відповідно до щорічного плану заходів здійснення санітарно-епідеміологічного нагляду, а також позапланового в установленому законодавством порядку.
Відділ здійснюєтакі основні напрямки діяльності:
– мікробіологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, фізичні дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров’я людини;
– дослідження середовища життєдіяльності людини;
– проведення обліку інфекційних захворювань та масових неінфекційних захворювань (отруєнь), проведення заключних та поточних дезінфекційних заходів;
– забезпечує проведення епідеміологічних розслідувань випадків та спалахів інфекційних хвороб,отруєнь з метою встановлення причин їх виникнення, факторів передачі інфекції, визначення меж осередків інфекційних хвороб, масштабів поширення, та надання пропозицій щодо їх ліквідації;
–  проводить оцінку безпечності впливу на людину фізичних. Хімічних, біологічних факторів середовища життєдіяльності людини та надає за результатами такої оцінки відповідні рекомендації.
Відділ здійснює за плату інші види діяльності, до яких належать:
–   проведення лабораторних та інструментальних досліджень для потреб державної санітарно-епідеміологічної експертизи та атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності;
–  проведення профілактичних та поточних дезінфекційних заходів.

Режим роботи
З 8.00 год. до 17.00 год.
обід з 12.00 год. до 13.00 год.
приймальня  тел. 2-48-34

Прийом громадян
В особистих справах
Пон.   10.00 до 15.00
Сер.    13.00 до 15.00

По адміністративних справах
Щоденно з 9.00 до 10.00

Надвірнянський міськрайонний відділ ДУ «ІФ ОЛЦ МОЗ України».
Завідувач Жеревчук Оксана Петрівна
До складу відділу входить :

  • відділення дезінфектології (завідувач Катаман Галина Дмитрівна);
  • відділення організації епіддосліджень (в. о. завідувача Глуханюк Оксана Дмитрівна);
  • відділення організації сан.-гіг. досліджень (в. о. завідувача Ковалюк Андрій Михайлович);
  • санітарно-гігієнічна лабораторія (завідувач Втерковська Оксана Дмитрівна);
  • мікробіологічна лабораторія (завідувач Стефанюк Оксана Дмитрівна).

 

Режим роботи всіх відділень:
Відділення дезінфектологія – з 8.00 до 16.12   (тел.:2-50-16)
Відділення організації епіддосліджень – з 8.00 до 16.42   (тел.:2-37-68)
Відділення організації сан.-гіг. досліджень – 8.00 до 16.42  (тел.:2-93-68)
санітарно-гігієнічна лабораторія – 8.00 до 16.12
мікробіологічна лабораторія – 8.00 до 16.12

Прийом аналізів
понеділок-четвер з 8.00 до 10.00

Звіт про роботу Надвірнянської міськрайонної філії

ДУ «ІФОЛЦМОЗУ» за 2018 рік.

Надвірнянський міськрайонна філія складається з 5 відділень (мікробіологічна та фізико-хімічна лабораторії, відділення організації сан.-гіг. досліджень, відділення організації епід. досліджень, дезінфекційне відділення).

Метою філії є забезпечення проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, проведення державного обліку інфекційних захворювань, розслідувань причин і умов виникнення інфекційних захворювань, харчових отруєнь.

У 2018 році робота філії, була направлена:

– На вирішення проблемних питань, позначених за підсумками роботи за 2018 рік і з врахуванням епідситуації в регіоні на основі проведеного епіданалізу;

– на здійснення нагляду за виконанням державних Програм, місцевих цільових Програм по профілактиці інфекційних і неінфекційних захворювань;

– на недопущення виникнення спалахів та профілактику інфекційних захворювань;

– на посилення за якістю води водопроводів та джерел децентралізованого  водопостачання громадського користування;

– на  здійснення лабораторного контролю якості питної води за зверненнями громадян;

– на покращення  контролю за проходженням медоглядів декретованого контингенту;

–  на  посилення контролю за проведенням оздоровчого періоду.

Лабораторні та інструментальні дослідження для потреб санітарно-епідеміологічного нагляду проводяться відповідно до щорічного плану заходів здійснення санітарно-епідеміологічного нагляду, а також позапланового в установленому законодавством порядку.

Проводиться моніторингові дослідження проб води з централізованих водопроводів,  з децентралізованих джерел водопостачання (громадські криниці), відбір та дослідження проб води на бактеріологічне та фізико-хімічне дослідження з поверхневих водойм згідно плану, а також проби води відбираються на ф.30 (вміст холерного вібріону) у літній період (температура води повинна бути не менше 16 0С).

Робота філії проводилась згідно плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Надвірнянського району.

За період 2018 року Надвірнянською філією  з центральних водопроводів було відібрано 343 проб води на мікробіологічні дослідження(нестандартних не було) та 262 проб води на фізико-хімічні дослідження (не стандартних не було).

З інших джерел водопостачання ( локальні водопроводи, громадські криниці і т.д.) було відібрано 571 проби на мікробіологічні дослідження з них 77 проб не відповідали вимогам (ДсанПіН 2.2.4. 171-10) та було відібрано 310 проб на фізико-хімічні дослідження з них 5 проб не відповідали вимогам (ДсанПіН 2.2.4. 171-10).

Для покращення якості питної води надавались рекомендації власникам індивідуальних криниць.

На мікробіологічні та фізико-хімічні дослідження проводився відбір проб води з поверхневих водойм, всього 61 проба із р. Бистриця , р. Прут , р. Ворона , р. Стримба. Поряд з вищевказаним було відібрано 32 проби води з поверхневих водойм на вміст отрутохімікатів в даних пробах вміст отрутохімікатів не перевищував гранично допустимої концентрації.

Забруднювачами атмосферного повітря в Надвірнянському районі є ряд підприємств і основними із них є ТзОВ «Свіспан Лімітед», бітумна база, ВАТ “Нафтохімік Прикарпаття”, автотранспорт,

Спеціалістами Надвірнянської міськрайонної філії згідно плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища щоквартально проводяться заміри шкідливих речовин в атмосферному повітрі в селітебній зоні  ТзОВ «Свіспан Лімітед» – (вміст діоксину азоту, формальдегіду, пилу), бітумна база (с. Лісна Тарновиця) – (вміст діоксину азоту, діоксину сірки, пилу), автотранспорт – заміри проводяться на стаціонарних  точках м. Надвірна(м-н Шевченка) смт. Делятин (центр Делятина) на вміст діоксину азоту, діоксину сірки, пилу. Всього відібрано та досліджено 980 проби атмосферного повітря.

Проводились відбори та дослідження проб готових страв на бактеріологічне дослідження, всього в ДНЗ – 45 проб, ЗОШ –42 проби.

 

 

 

Додатки

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *