Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Надвірнянська об»єднана ДПІ інформує:

Деклараційна кампанія – 2016 вийшла на фінішну пряму

Деклараційна кампанія – 2016 вийшла на фінішну пряму

Надвірнянська об»єднана ДПІ нагадує, що  завершується «гаряча» пора подання декларацій про майновий стан і доходи. Обов’язок щодо звітування прописаний в Податковому кодексі України та передбачає подання декларації до 1 травня. Враховуючи, положення п.49.20 ПКУ, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Тобто, кінцевий термін, під час якого громадяни матимуть можливість виконати свій конституційний обов’язок перед державою – задекларувати доходи, отримані в 2015 році, цьогоріч переноситься на 4 травня.

За  оперативними даними станом на 25.04.2016р. індивідуальний внесок в добробут держави вже зробило майже 188 жителів Надвірнянщини. Задекларовані до сплати податки  поповнять бюджетну казну більш, як на 560 тис.грн. Окрім того, в державну скарбницю має надійти понад 138 млн. грн. від сплати військового збору.  З початку року своїм правом на отримання податкової знижки скористалися 49 громадян і сума повернутого з бюджету податку на доходи фізичних осіб становить більше 58 тис. грн.

Наразі у Центрі обслуговування платників, насамперед, очікують тих осіб, хто одержував доходи, з яких  не   сплачувався податок, у тому числі іноземні доходи, спадщину, подарунки від фізичних осіб, здавав в оренду рухоме та нерухоме майно, отримував в 2015 році нецільову благодійну допомогу понад 1710 грн. на рік, інвестиційні прибутки від продажу акцій та інших корпоративних прав, доходи від репетиторства тощо. Крім того, обов’язок щодо  подання  декларації мають і громадяни, які  в минулому році отримували заробітну плату та виплати за цивільно-правовими договорами від двох або більше податкових агентів, загальна сума яких перевищила 146160 гривень.

Нагадаємо, що на сьогодні подати декларацію про майновий стан та доходи можна особисто або уповноваженою на це особою чи  за допомогою мережі Інтернет, у разі наявності  ключа електронного цифрового підпису та відповідного програмного забезпечення.

Додамо, що для створення зручних умов для декларантів Центр обслуговування платників працює у вівторок та четвер з продовженим робочим днем – 9.00 до 20.00, а  у суботу  з 9.00 до 16.00 години

Звертаємо увагу, що за неподання (несвоєчасне подання) громадянами податкової декларації про доходи статтею 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність.

Заздалегідь висловлюємо вдячність за вчасно подану декларацію.

 

 

Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкоголем чи тютюном подають до 10 травня звіт до органу ДФС

Відповідно до частини третьої ст. 16 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 481) суб’єкти господарювання, які отримали передбачені Законом № 481 ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій (частина дванадцята ст. 15 Закону № 481).

Пунктом 5 наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» (далі – Наказ № 49) встановлено, що Наказ № 49 набирає чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування (Офіційний вісник України № 21 за 22.03.2016).

Наказом № 49 затверджено, зокрема Форму звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та порядок її заповнення (далі – Порядок 1-РА); Форму звіту № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» та порядок її заповнення (далі – Порядок 1-РТ).

Згідно з п. 5 Порядку 1-РА та п. 6 Порядку 1-РТ звіт складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органу ДФС за місцем реєстрації суб’єкта господарювання.

Звіт в електронній формі подається засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності (п. 2 Порядку 1-РА та п. 2 Порядку 1-РТ).

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 43-IV зі змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Разом з тим, згідно з п. 5 ст. 254 ЦКУ, якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є першим за ним робочий день.

Також ст. 51 Господарського процесуального кодексу України від 06 листопада 1991 року № 1798-ХІІ зі змінами та доповненнями визначено, що у випадках, коли останній день строку припадає на неробочий день, днем закінчення строку вважається перший наступний за ним робочий день.

Таким чином, суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами щомісяця до 10 числа (9 число – останній термін подачі звіту) засобами електронного зв’язку в порядку, передбаченому для податкової звітності, подають до органу ДФС за місцем реєстрації такого суб’єкта господарювання звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів у роздрібній мережі за встановленою формою.

Перший звітний період – квітень 2016 року, останній день подачі звіту за цей період – 10 травня 2016 року.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 115).

 

 

Проведення виїзних прийомів декларацій – крок назустріч Надвірнянським декларантам

 «Щороку кампанія декларування доходів громадян супроводжується роботою податківців по організації комфортних умов для подання громадянами декларацій.  Досвід попередніх років показує, що виїзд податківців до сільських рад району сприяє кращому виконанню мешканцями свого конституційного обовязку», – про це повідомила заступник начальника Надвірнянської обєднаної ДПІ Оксана Пліщук.  

Голови селищних рад заздалегідь повідомили декларантів про приїзд податківців. Основними доходами, які декларували громадяни були спадщина або подарунок, дохід  отриманий як додаткове благо та інше. Взагалі було прийнято 26 декларацій, в яких до сплати заявлено більше 20 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Крім того, мешканці селищ, де здійснювався прийом, а також жителі інших сіл мали можливість отримати консультації та подати декларацію з метою права на отримання податкової знижки.

Оксана Пліщук підсумувала, що подібні зустрічі дуже корисні для обох сторін. «За допомогою таких зустрічей ми маємо можливість охопити якомога більше громадян та допомогти їм зробити свій внесок у добробут держави.»

 

 

Оподаткування коштів, які отримані неприбутковою бюджетною установою у вигляді кредиту або поворотної фінансової допомоги

Відповідно до п.п. 14.1.258 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фінансовий кредит – кошти, що надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або його офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами – нерезидентами юридичній чи фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент.

Поворотна фінансова допомога – сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення (п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Пунктом 133.4 ст. 133 ПКУ встановлено, що не є платниками податку на прибуток неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.

Неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає вимогам, встановленим у п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ, зокрема внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр).

До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 ПКУ і не є платниками податку на прибуток, відносяться, зокрема, бюджетні установи (п.п. 133.4.6 п. 133.4 ст. 133 ПКУ).

Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ).

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року № 228 затверджено Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ (далі – Порядок).

Кошторис бюджетної установи (далі – кошторис) – основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов’язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень (п. 1 Порядку).

Отже, не підлягають оподаткуванню суми кредиту або безповоротної фінансової допомоги, отримані неприбутковою бюджетною установою за умови, що кошторис такої неприбуткової бюджетної установи передбачає зазначені доходи. При цьому доходи у вигляді сум кредиту або безповоротної фінансової допомоги повинні використовуватись виключно для фінансування видатків, передбачених кошторисом, на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. У разі недотримання цих умов така неприбуткова організація підлягає виключенню з Реєстру згідно з підпунктами 133.4.3 та 133.4.4 п. 133.4 ст. 133 ПКУ.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 102.04).
 

Фізичні особи мають право на податкову знижку
Метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку на доходи фізичних осіб до бюджету, а й повернення громадянам сум ПДФО, надміру сплаченого з їх заробітної плати у минулому податковому році. Про це нагадують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.
Повернути частину ПДФО, сплаченого громадянами – резидентами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, визначені підпунктами 166.3.1 – 166.3.3 та 166.3.5 – 166.3.8 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс), та підтверджені відповідними платіжними і розрахунковими документами.
До витрат, дозволених до включення до податкової знижки за 2015 рік, належать:
– частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом: при цьому, житловий будинок (квартира, кімната), що будується чи придбавається, має бути визначений як основне місце проживання;
– пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям: при цьому, розмір внесків не повинен перевищувати 4% від суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік;
– сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання: при цьому, понесені витрати у 2015 році на здобуття середньої професійної або вищої освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення не повинна перевищувати 1710 грн., у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року;
– страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення: при цьому, понесені витрати у 2015 році не повинні перевищувати (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):
при страхуванні платника податку – 1710 грн.;
при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення – 855 грн.;
– суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій: при цьому, включається сума витрат не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;
– суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита без обмежень;
– суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного   засобу – це витрати, пов’язані з переобладнанням транспортних засобів, що належить платнику податків, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива. При цьому, транспортний засіб, що переобладнаний, повинен бути перереєстрований у відповідних органах;
– суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним – це витрати, понесені за державними програмами будівництва (придбання) доступного житла.
Для реалізації права на податкову знижку за 2015 рік громадянину необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) по 31.12.2016 включно, тобто упродовж усього 2016 року.
Декларація надається фізичними особами – платниками ПДФО до податкової інспекції за місцем свого проживання за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.
 
Змінено Порядок обліку платників ЄСВ
15 квітня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 03.03.2016р. № 308 «Про затвердження змін до Порядку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників» (далі – Наказ №308), зареєстрований в Міністерстві юстиції 25 березня 2016 р. за № 458/28588. Документ набрав чинності з дня його офіційного опубліковано в «Офіційному віснику України» від 15.04.2016 №28.
Наказом № 308 затверджено зміни до:
-Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
-Положення про реєстр страхувальників.
Основною метою змін є приведення нормативно-правових актів у відповідність із Законами України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», від 26.11.2015 № 835-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
Також оновлено Повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску (ф. № 2-ЄСВ) та Відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску (ф. № 11-ЄСВ).
 
Підприємці! Не забудьте перейти на новий розмір ЄСВ
Фахівці Надвірнянської об»єднаної ДПІнагадують платникам ЄСВ про зменшення ставки нарахування ЄСВ для фізичних осіб – підприємців з 34,7% до 22%, як для єдинщиків так і для тих, що перебувають на загальній системі оподаткування та сплачуть єдиний внесок за себе.
Відтак, варто взяти до уваги, що Законом України від 24 грудня 2015 р. №928 ‑ VIII «Про Державний бюджет України на 2016 рік», який набрав чинності з 1 січня 2016 року, встановлено мінімальну заробітну плату в такому розмірі (на місяць): з 1 січня – 1378 грн; з 1 травня – 1450 грн; з 1 грудня – 1550 грн. Відповідно, мінімальний обов'язковий платіж по ЄСВ у період з 1 січня 2016 року для підприємців за один місяць складає 303 грн 16 коп. (1378 грн х 22%). Оскільки протягом поточного року розмір мінімальної заробітної плати є змінним, наголошуємо, що з 1 травня мінімальний страховий внесок буде дорівнювати 1450 х 22%= 319 грн, а з грудня цього року розмір внеску знову збільшиться та буде становити 1550 х 22= 341 грн.
Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким, зокрема, внесено зміни до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
 
Операції, що визнаються безтоварними
Державна фіскальна служба України листом від 08.04.2016 р. №7862/6/99-99-19-02-02-15 роз’яснила питання щодо визначення операції безтоварною.
Так, відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Згідно з Положенням про Міністерство фінансів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 р. №375, Мінфін є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Мінфін є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику, державну політику, зокрема, у сфері бухгалтерського обліку.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").
Вищим адміністративним судом України (лист від 02.06.2011 р. №742/11/13-11) встановлено, що будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції.
Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.
Отже, для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.
 
Виплата зарплати у “конвертах”
Надвірнянська об»єднана ДПІчерговий раз нагадує працедавцям на неприпустимість виплати заробітної плати менше встановленого законодавством рівня. Економлячи сьогодні  на «білій» зарплаті, ви тим самим крадите і у себе, і у своїх дітей можливість жити у правовій державі, економічно розвиненій та зі стабільно прогнозованим майбутнім.
Шановні мешканці Надвірнянщини, якщо роботодавець не оформив з вами трудові відносини, або виплачує заробітну плату в розмірі нижче законодавчо встановленого рівня чи в “конвертах”, повідомляйте про такі факти доЦентру обслуговування платників податків.
Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року, відповідно до Закону України  від 25.12.15 № 928-VIII "Про Державний бюджет України на 2016 рік”, розмір мінімальної заробітної плати  та прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1378 гривень.
Цим Законом  передбачено подальше поетапне збільшення мінімальної заробітної плати, а саме з 1 травня – 1450 грн., з 1 грудня – 1550 грн . Водночас, навантаження на заробітну плату у 2016 році зменшено майже вдвічі, тобто роботодавці будуть сплачувати 22% єдиного соціального внеску від нарахованої зарплати, а працівники, що сплачували 3,6% ЄСВ із заробітної плати у минулому році – в цьому році звільнені від сплати ЄСВ. 
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *