Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Надвірнянська об»єднана ДПІ інформує:

Надвірнянськіплатники податків підтримали бюджетина майже 196мільйонівгривень

Надвірнянськіплатники податків підтримали бюджетина майже 196мільйонівгривень
Як поінформувавначальникНадвірнянської ОДПІ Василь Гнатюк, за січень-травень 2016 року до державного бюджету від платників Надвірнянщини надійшло 131,8млн грн, до рівня відповідного періоду минулого року приріст надходжень склав 57,9млн грн  або 78,1відсотка. У травні 2016 р. Надвірнянськимиплатниками податків спрямовано до бюджету 7,7млн грн, що на 1,8млн грн або на30,5відс. більше фактичних надходжень травня 2015 року.
Місцевий бюджет  за січень-травень 2016 року поповнився  на 64,1млн грн, приріст до рівня минулого року склав 22,2 млн грн.  або 65,4відсотка. У травні 2016 р. надходження склали 15,5млн грн, що на  5,4млн грн. або на 65,2відс. Більше фактичних надходжень травня 2015 року.
Надходження єдиного внеску з початку року склали 63,7млн  гривень.
«Перші п’ять місяців 2016 р., коли доходи фізичних осіб оподатковуються за єдиною ставкою 18 відсотків, продемонстрували вагомий позитив – зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб на 24,5 млн гривень. Тобто, системна робота фахівців інспекції у напрямку детінізації зарплат та контроль за своєчасністю  перерахування податку до бюджету надали  бюджету додатковий  фінансовий ресурс», – зазначивкерівник податкової інспекції.
 
Фахівцями Надвірнянської ОДПІ надано майже 4 тисячі адмінпослуг
Таку кількість адміністративних послуг надано протягом п’яти місяців 2016 року.
Найбільшою популярністю користувались послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. За 5 місяців 2016 року було надано 2159таких послуг.
Також видано 217довідок про майновий стан та доходи, 26довідок про підтвердження статусу резидента України, 90довідок про відсутність заборгованості.
Видано 138витягів з реєстру платників єдиного податку.
Крім того, надано послуг щодо реєстрації розрахункових книжок – 456, реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 193та реєстрації реєстратора розрахункових операцій – 24.
Крім цього, для громадян та платників податків щодня надаються такі послуги, як прийом податкової звітності та вхідної кореспонденції, надання роз’яснень, консультацій тощо.
 
За користування землею платниками Надвірнянщини сплачено майже 6832 тисячігривень
За 5 місяцівцьогороку землевласники та землекористувачі Надвірнянщинивже перерахували до місцевого бюджету 6831,7тис. грн. земельного податку. При цьому 5927,7тисяч гривень сплатили суб’єкти господарювання – юридичні особи. Дана сума становить 168відсотків минулорічних надходжень. Від фізичних осіб підприємців та громадян надійшло 904тисячігривень, що складає 131відсоток від минулорічних. Про це повідомивперший заступник начальника Надвірнянської ОДПІ Богдан Нагорняк.
Нагадаємо, громадянам, що відповідно до Податкового кодексу, фізичні особи, які мають на території України у власності або користуванні земельні ділянки, частки – є платниками земельного податку.
Відповідно до податкового законодавства, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Щороку до 1 липня територіальні органи ДФС направляють громадянам – платникам земельного податку та орендної плати за землю, податкові повідомлення-рішення для сплати земельного податку та орендної плати за користування землею. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, але не пізніше ніж 26 серпня 2016 року.
 
Платникам єдиного податку: якщо змінилась діяльність
Надвірнянська ОДПІповідомляє, що ДФС України у листі від 06.05.2016р. №10233/6/99-99-12-02-03-15 роз’яснює порядок подання платниками єдиного податку заяви у випадку зміни видів господарської діяльності.
ДФС здійснює реєстрацію суб'єкта господарювання як платника єдиного податку шляхом внесення відповідних записів до Реєстру, які, зокрема, містять інформацію щодо декларованих платником видів господарської діяльності.
У випадку зміни видів діяльності, платник складає та подає у довільній формі відповідну заяву. Разом з тим, Кодексом не встановлено конкретний строк подання такої заяви.
ДФСУ рекомендує подавати заяву про зміну видів господарської діяльності першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, аналогічно до положень Кодексу про відмову від спрощеної системи оподаткування.
 
Оподаткування вживаних автівок змінено
Зміни стосуються порядку оподаткування платників ПДВ, які провадять підприємницьку діяльність з постачання вживаних товарів (комісійну торгівлю), зокрема, представників бізнесу, які продають вживані транспортні засоби, що прийняті за договорами комісії.
Нововведення виключають поняття “однорідні товари” та змінюють терміни “нові транспортні засоби”, та “вживані товари”.
Так, з 1 червня 2016 року новим транспортним засобом буде вважатися транспортний засіб, що вперше реєструється в Україні відповідно до законодавства, не був зареєстрований в інших державах та при цьому має загальний наземний пробіг до 6000 кілометрів.
Вживаними вважатимуться товари, що були в користуванні не менше року та придатні для подальшого користування у незмінному стані чи після ремонту, а також транспортні засоби, які не підпадають під визначення нового транспортного засобу.
Це передбачено Законом України від 12.04.2016 № 1084-VIII “Про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів”.
 
Щодо практичного застосування норм податкового законодавства
Надвірнянська ОДПІповідомляє, що Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набрав чинності з 01.01.2016, п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України  доповнено п.п. 165.1.59, згідно з яким до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума, прощена (анульована) кредитором у порядку, передбаченому законом щодо реструктуризації зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити).
Таким чином, норми зазначеного підпункту поширюються на дохід, отриманий платником податку, починаючи з 01.01.2016, за умови набрання чинності законом про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті.
(Лист ДФС України від 26.05.2016 №5522/К/99-99-13-02-03-14 розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/68378.html)
 
Не упустіть останній день переходу на спрощенусистему оподаткування
Надвірнянська ОДПІ звертає увагу платників податків на те, що суб’єкту господарювання, щоб стати «спрощенцем» необхідно подати до контролюючого органу заяву, яка подається за вибором платника податків, в один з таких способів: особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством; державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 Кодексу.
Згідно пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV Кодексу.
Отже, для переходу на спрощену систему оподаткування з третього кварталу 2016 року суб’єкту господарювання необхідно подати заяву та розрахунок доходу за попередній календарний рік не пізніше 15 червня 2016 року.
 
Повідомити органи фіскальної служби про прийняття працівника на роботу можна он-лайн
Надвірнянська ОДПІ інформує: повідомлення про прийняття працівника на роботу  подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413.
Таке повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:
-засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;
– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.
Державною фіскальною службою України розроблено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», у якому платникам надана можливість сформувати Повідомлення про прийняття працівника на роботу, накласти електронно-цифровий підпис та направити його до Єдиного вікна податкової звітності. 
Податкові зобов’язання за поданими деклараціями про доходи необхідно сплатити до 1 серпня
Надвірнянська ОДПІ нагадує, що згідно з нормами Податкового кодексу України (далі – ПКУ), кожна фізична особа, яка задекларувала доходи, отримані протягом минулого року, зобов’- язана самостійно до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації (п. 179.7 ст. 179 ПКУ).
Отже, податкові зобов’язання зі спати податку на доходи фізосіб та військового збору необхідно сплатити не пізніше 31 липня 2016 року.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *