Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Надвірнянська об’єднана ДПІ інформує

Від Надвірнянщинимайже 88мільйонів гривень до скарбниці України
За два місяці  2016 року до Зведеного бюджету  надійшло 87,6 мільйонів гривень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума надходжень збільшилася на 41,9мільйони гривень, або на 91,9%.

Від Надвірнянщинимайже 88мільйонів гривень до скарбниці України
За два місяці  2016 року до Зведеного бюджету  надійшло 87,6 мільйонів гривень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума надходжень збільшилася на 41,9мільйони гривень, або на 91,9%.
При цьому, державний бюджет отримав 63,6 мільйонів гривень, а місцева казна поповнилася на 24,0мільйони.На підтримку обороноздатності країни платники Надвірнянщининаправили 1,8мільйони гривень військового податку.
На соціальні гарантії та соціальний захист найманих працівників надійшло 24,8мільйониЄСВ.
 Значний рівень надходжень забезпечено, перш за все, завдяки сумлінному виконанню громадянами конституційного обов’язку – добровільної сплати податків, а також вдосконаленню системи адміністрування податків і зборів та запровадженню електронних сервісів. Сподіваємось, такі позитивні результати збережуться й у подальшому, – зазначає начальникНадвірнянської об»єднаної ДПІ Василь Гнатюк.
 
Платники Надвірнянщини продавці алкоголю та тютюну сплатили за два місяці 2016 року понад 2мільйонигривень акцизного податку
У структурі податкових надходжень до бюджетів територіальних громад Надвірнянського району«акциз» займає четверте місце після податку на доходи фізичних осіб,єдиного податкуі плати за землю.Всього від роздрібного продажу підакцизних товарів у січні – лютому 2016 року надійшло майже 2,1мільйонагривень акцизного податку. Також, податківці звертають увагу всіх платників на зміни в частині сплати акцизного податку згідно Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», що набрав чинності 1 січня.
Довідково: головні «акцизні новації – 2016» щодо змін в адмініструванні Державна фіскальна служба України роз’яснила у листах від 26.01.2016 № 2476/7/99-99-21-05-17 та від 03.02.2016 р. N3495/7/99-99-19-03-03-17.
 
До державного бюджету спрямовано 3,6млн грн ПДВ
З початку 2016 року платники податку на додану вартість Надвірнянщиниспрямували до державного бюджету 3,6млн гривень цього податку. Про це повідомив перший заступник начальникаНадвірнянської об»єднаної ДПІ Богдан Нагорняк.
Зокрема, у лютому цього року до бюджету надійшло понад 2,1млн грн податку на додану вартість.
До речі, станом на початок березня на Надвірнянщині зареєстровано 105 платників податку на додану вартість, з них 77юридичних та 28фізичних осіб-підприємців.
Варто зазначити, що на виконання статті 200 Податкового кодексу України і постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2016 №68 «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» Державною фіскальною службою оприлюднено Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Інформація розміщена на офіційному порталі Державної фіскальної служби України в розділі «Відшкодування ПДВ».
 
За два місяці 2016 року місцеві бюджети Надвірнянщиниотримали понад 13 мільйонів плати за землю
Власники та орендарі земельних ділянок Надвірнянського району в січні – лютому 2016 року поповнили місцеві бюджети на 2,4мільйона гривень. При цьому, 2,0мільйонагривень сплачено юридичними особами і 0,4мільйони гривень – фізичними особами. Фактичні надходження цього року більші на 1,1мільйонів гривень від показників відповідного періоду 2015 року.
Про це повідомила начальник відділу відділу податків і зборів з юридичних осіб Надвірнянської об»єднаної ДПІ Тетяна Паньків.
Орендна плата за користування землею та земельний податок є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць районуі становить понад  10% до їх загальних надходжень.
«Позитивна динаміка у зборі плати за землю з одного боку є свідченням сумлінного ставлення платників  до виконання свого обов’язку щодо сплати податків, а з іншого є результатами спільних зусиль з місцевою владою районув напрямі легалізації земельних відносин», – підкреслила   Тетяна Паньків.
 
Щодо оподаткування процентів на поточних або депозитних банківських рахунках та вкладах (депозитах) у кредитних спілках
Відповідно до ст. 170 Податкового кодексу податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування.
Отже, податковий агент із сум процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків утримує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 %, та перераховує дані суми податку до бюджету у термін не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу. Водночас податкові агенти (банки, кредитні спілки), які нараховують доходи у вигляді процентів, зазначених у підпункті 170.4.1 Кодексу, у податковому розрахунку відображають загальну суму нарахованих у звітному податковому періоді доходів та загальну суму утриманого з них податку.
 
Порядок декларування доходів, отриманих громадянином у спадщину чи у подарунок
Надвірнянська об»єднана ДПІ нагадує, що громадянам, які у 2015 році отримували доходи від успадкування чи отримання в дарунок коштів та майна від осіб, які не є членами сім`ї першого ступеня споріднення, необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація).
Підпунктом 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України з внесеним змінами та доповненнями визначено, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.
При цьому, не повинні надавати декларацію спадкоємці резиденти та нерезиденти, які сплачують податок до нотаріального оформлення спадщини.
Звертаємо увагу, що з 1 січня 2016 року доходи, отримані громадянами внаслідок успадкування чи утримання в дарунок майна, відображаються тільки у декларації без заповнення окремих додатків.
Таким чином, громадяни, які отримали доходи від успадкування чи отримання в дарунок коштів та майна від осіб, які не є членами сім`ї першого ступеня споріднення повинні задекларувати їх у декларації, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743. 
Нагадуємо, що декларацію громадяни повинні надати до 1 травня 2016 року та  до 1 серпня поточного року зобов’язані самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій декларації, з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
 
Платники податків підтримують армію – до бюджету перераховано понад 1,7млн. грн. військового збору
У січні-лютому 2016 року платниками податків Надвірнянського району до державного бюджету перераховано понад 1,756млн. грн. військового збору.
Довідково: військовий збір запроваджено з 3 серпня 2014 року, ставка якого складає 1,5 відс. від об’єкта оподаткування.
Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.
 
Адміністративні послуги від Надвірнянської ОДПІ – зручно та оперативно
У Надвірнянській ОДПІ функціонує Центр обслуговування платників, який знаходиться на першому поверсі адміністративної будівлі. Тут платники можуть отримати необхідні консультаційні, адміністративні послуги, послуги з прийому звітності.
З початку 2016 року працівниками Надвірнянської ОДПІ надано 1547адміністративних послуг. Серед найбільш запитуваних залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За січень-лютий працівники НадвірнянськійОДПІ надавали ці послуги платникам 931раз.
Також користуються попитом серед суб’єктів господарювання послуги з реєстрації розрахункових книжок та надання довідок про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію). За початку 2016 року працівниками ОДПІ видано 97зазначених довідокта надано 198послуг з реєстрації розрахункових книжок.
Працівники НадвірнянськійОДПІ дбають про своєчасне, комфортне та якісне обслуговування всіх відвідувачів Центру обслуговування платників.
 
Кампанія «Декларування-2016» триває
Надвірнянська ОДПІ нагадуєгромадянам району,що кампанія декларування доходів триватиме до 1 травня 2016 року. За цей час фізичним особам, які протягом 2015 року отримували доходи, з яких не утримувався податок, необхідно звернутись до податкової інспекції за місцем проживання та заповнити декларацію про доходи.
Основною відмінністю цьогорічної деклараційної кампанії є те, що в зв”язку зі змінами, внесеними до Податкового кодексу, передбачно норму щодо оподаткування доходів фізичних осіб військовим збором.Тому за результатами 2015 року фізичні особи визначають податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору.
На сьогоднішній день до Центру обслуговування платників звернулось 80 громадян, які задекларували доходи на суму понад 4 млн.грн., з них до бюджету надійде більше 200 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб та військового збору.
Для комфортного декларування на період кампанії, Центр обслуговування платників працює за подовженим графіком роботи – з 9.00 до 20.00, у суботу – з 9.00 до 16.00. Для вирішення питань щодо заповнення декларації про доходи можна звертатись за тел. 2-21-79.
 
Оподаткування пенсій у 2016 році
Надвірнянська об»єднана ДПІінформує, що Верховною Радою України 24.12.2015 був прийнятий Закон України №909, яким внесено зміни до деяких норм Податкового кодексу України.
Так, у 2015 році було дві ставки ПДФО – 15% та 20% в залежності від розміру доходу. З 1 січня 2016 року запроваджено одну базову ставку оподаткування податком на доходи фізичних осіб у розмірі 18% для доходів у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами та інших доходів, незалежно від їх розміру.
З минулого року вперше почали оподатковувати пенсії громадян, ця норма буде діяти і в 2016 році. Нагадаємо, що податок сплачується з пенсій, які перевищують розмір 3 мінімальних зарплат станом на 1 січня звітного року. У 2016 році цей поріг складає 4134 гривні (1378 грн. х 3). Тобто дохід, що  перевищуватиме щомісяця 4134 гривні буде оподатковуватися. Ставка податку становить як і 2015 року – 15%.
 
Переобладнавши авто на газ – можна отримати податкову знижку.
Власники легкових автомобілів, які переобладнали свої авто для роботи на стисненому або скрапленому газу чи біопаливі, можуть одержати від держави часткову компенсацію своїх витрат у вигляді податкової знижки.
Наприклад, якщо минулого року автомобіль був переведений з бензину на газ і на руках є документи, які підтверджують затрати на установку обладнання, то протягом нинішнього року можна повернути частину витрат. Для цього необхідно подати до податкової інспекції за місцем проживання Декларацію про майновий стан та доходи за 2015 рік та написати заяву, в якій вказати номер розрахункового рахунку для зарахування коштів.  
Нагадаємо, право платника податку  на податкову знижку  визначено статтею 166 Податкового кодексу України.
Консультації щодо порядку заповнення декларації та наявності необхідних документів можна отримати в Центріобслуговування платників.
 
Випадки, в яких платники податку звільнені від подання декларації про майновий стан і доходи
Надвірнянська ОДПІ звертає увагу, що відповідно до п.179.4 ст.179 Податкового кодексу України) від обов`язку подання декларації звільняються:
незалежно від виду та суми отриманих доходів платники податку, які є:
– малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року. Поряд з цим, обов`язок щодо заповнення та подання податкової декларації в цьому випадку покладається на опікуна або піклувальника (п. 179.6 ст.179 ПКУ). Тобто, податкова декларація про майновий стан та доходи від імені платника податку, який є неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною, має бути подана опікуном або піклувальником (одним з батьків) до контролюючого органу за місцем проживання неповнолітньої особи (особи, визнаної судом недієздатною);
–  перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув`язнені на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;
–  перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;
–  перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.
– в інших випадках, визначених розділом IV ПКУ.
Нецільова благодійна допомога у розмірі понад 1710 грн. підлягає декларуванню
 
Шановні платники податків, Надвірнянська ОДПІ нагадує про необхідність подання Декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік у разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника – юридичної чи фізичної особи.
Не оподатковується така допомога лише у випадку, якщо її загальна сума за 2015 рік не перевищила 1710 грн. Якщо ж сума становить більше вказаного розміру, то з перевищення потрібно сплатити податок на доходи за ставкою 15% (20%) та військовий збір у розмірі 1,5%. Для цього Вам потрібно звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та подати податкову декларацію до 1 травня 2016 року, а податок необхідно сплатити до 1 серпня 2016 року.
Нагадаємо, нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення визначених умов та напрямків її витрачання.
 
З початку року власники нерухомості сплатили до місцевихбюджетівмайже 192тис. грн. податку на нерухоме майно
У січні-лютому 2016 року до місцевихбюджетів Надвірнянщининадійшло 191,9 тис. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. В лютому місяці поточного року надходження склали 32,5тис. грн.
Нагадаємо, платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Базовим податковим (звітним) періодом є календарний рік. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами — протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення — рішення, а юридичними особами — авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації.
 
Приймання готівки через платіжні термінали: необхідність застосування РРО
Відповідно до ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
При цьому, РРО та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні банківських операцій, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо такі операції виконуються не в касах уповноважених банків та операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі – ПТКС), за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів (ст. 9 Закону № 265).
Враховуючи викладене вище, якщо платіжні термінали (ПТКС) дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів, то РРО не застосовується. Комерційні агенти банків та небанківські фінансові установи, які здійснюють операції з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням платіжних терміналів (ПТКС) зобов’язані застосувати РРО.
 
 
 Надвірнянська обєднана ДПІ інформує:
 
Від Надвірнянщинимайже 88мільйонів гривень до скарбниці України
За два місяці  2016 року до Зведеного бюджету  надійшло 87,6 мільйонів гривень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума надходжень збільшилася на 41,9мільйони гривень, або на 91,9%.
При цьому, державний бюджет отримав 63,6 мільйонів гривень, а місцева казна поповнилася на 24,0мільйони.На підтримку обороноздатності країни платники Надвірнянщининаправили 1,8мільйони гривень військового податку.
На соціальні гарантії та соціальний захист найманих працівників надійшло 24,8мільйониЄСВ.
 Значний рівень надходжень забезпечено, перш за все, завдяки сумлінному виконанню громадянами конституційного обов’язку – добровільної сплати податків, а також вдосконаленню системи адміністрування податків і зборів та запровадженню електронних сервісів. Сподіваємось, такі позитивні результати збережуться й у подальшому, – зазначає начальникНадвірнянської об»єднаної ДПІ Василь Гнатюк.
 
 
Платники Надвірнянщини продавці алкоголю та тютюну сплатили за два місяці 2016 року понад 2мільйонигривень акцизного податку
У структурі податкових надходжень до бюджетів територіальних громад Надвірнянського району«акциз» займає четверте місце після податку на доходи фізичних осіб,єдиного податкуі плати за землю.Всього від роздрібного продажу підакцизних товарів у січні – лютому 2016 року надійшло майже 2,1мільйонагривень акцизного податку. Також, податківці звертають увагу всіх платників на зміни в частині сплати акцизного податку згідно Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», що набрав чинності 1 січня.
Довідково: головні «акцизні новації – 2016» щодо змін в адмініструванні Державна фіскальна служба України роз’яснила у листах від 26.01.2016 № 2476/7/99-99-21-05-17 та від 03.02.2016 р. N3495/7/99-99-19-03-03-17.
 
До державного бюджету спрямовано 3,6млн грн ПДВ
З початку 2016 року платники податку на додану вартість Надвірнянщиниспрямували до державного бюджету 3,6млн гривень цього податку. Про це повідомив перший заступник начальникаНадвірнянської об»єднаної ДПІ Богдан Нагорняк.
Зокрема, у лютому цього року до бюджету надійшло понад 2,1млн грн податку на додану вартість.
До речі, станом на початок березня на Надвірнянщині зареєстровано 105 платників податку на додану вартість, з них 77юридичних та 28фізичних осіб-підприємців.
Варто зазначити, що на виконання статті 200 Податкового кодексу України і постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2016 №68 «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» Державною фіскальною службою оприлюднено Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Інформація розміщена на офіційному порталі Державної фіскальної служби України в розділі «Відшкодування ПДВ».
 

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *