Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Надвірнянська об’єднана ДПІ інформує

Надвірнянська об'єднана ДПІ інформує:
 
З 1 березня 2016 року вступають в силу нові ставки акцизного податку
Надвірнянська об»єднана ДПІ повідомляє, що нові ставки акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку,  визначені Законом України від 24.12.2015 року № 909-VIII.

Надвірнянська об'єднана ДПІ інформує:
 
З 1 березня 2016 року вступають в силу нові ставки акцизного податку
Надвірнянська об»єднана ДПІ повідомляє, що нові ставки акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку,  визначені Законом України від 24.12.2015 року № 909-VIII.
Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5% об’ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового до 8,5% об’ємних одиниць не здійснюється.
Таким чином, станом на 01.01.2016 для алкогольних напоїв, виготовлених згідно технічних умов із вмістом спирту етилового від 8,6% до 12% об’ємних одиниць, продовжує застосовуватись ставка акцизного податку 2015 року в розмірі 70,53 гривень за 1 літр 100 – відсоткового спирту.
З 01.03.2016 до таких алкогольних напоїв застосовується ставка – 105,80 гривень за 1 літр 100 – відсоткового спирту.
Більш детально з цим роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 116.10).
 
При отриманні доходів за кордоном громадяни повинні подати декларацію до 1 травня 2016 року
Громадяни, які отримують іноземні доходи, в обов'язковому порядку повинні до 1 травня поточного року подати річну податкову декларацію до територіальних органів ДФС за місцем прописки.
Крім того, їм необхідно до 1 серпня цього року із суми задекларованих доходів сплатити податок на доходи фізичних осіб. Вказана норма передбачена пп. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України.
Також зазначимо, що із зарплати легально працюючого за кордоном громадянина України сплачується податок за правилами країни отримання доходу. За підсумками року такий громадянин зобов'язаний подати річну податкову декларацію про одержані доходи і сплатити податок.
У випадку, коли між Україною і країною отримання доходу підписано договір (Конвенцію) про уникнення подвійного оподаткування, і у фізособи є довідка про сплату податку за кордоном, то сума річного податкового зобов'язання зменшується на суму податку, сплаченого за кордоном. 
 
Про оподаткування продажу транспортних засобів
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда), не оподатковується.
Але, якщо фізична особа продає або обмінює протягом звітного (податкового) року два та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, сума доходу підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків.
Декларація про отримані доходи в 2015 році подається до 1 травня 2016 року до податкової інспекції за місцем прописки (реєстрації в паспорті).
 
До бюджетів місцевих громад Надвірнянського району надійшло більше 24млн. грн. податків та зборів
За перші два місяці 2016 року місцеві бюджети Надвірнянського району отримали 24,04 млн. грн. податкових платежів, що на 8,8 млн. грн. більше ніж у січні-лютому  минулого року. Більше половини загальних надходжень (15,1млн. грн.) – це податок на доходи фізичних осіб. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року забезпечено приріст на 4,6млн. гривень або на 42%.
            Окрім того, серед платежів- земельний податок, надходження якого склали більше 2,4млн. грн. (на 1,1млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року), а також єдиний податок, якого за два місяцінадійшло близько2,2млн. грн. (на 0,8млн. грн. більше ніж у січні-лютому2015р.). Майже 5% загальних надходжень – 2,1млн. грн. – забезпечені завдяки акцизному податку з реалізації через роздрібну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та палива. Слід зазначити, що цей податок повністю надходить до місцевих бюджетів з лютого 2015 року.
«Наповнення місцевих бюджетів стало результатом законодавчих змін, зусиль податківців та податкової свідомості платників. Окрім того, завдяки отриманим Додаткові надходження – це кошти які направлятимуться на ремонт доріг, стабільну роботу дитсадків та шкіл, зарплатню бюджетникам тощо», – підкреслив начальник Надвірнянської об»єднаної ДПІВасиль Гнатюк. Керівник також зазначив, що фіскальна служба й надалі приділятиме максимум зусиль для забезпечення своєчасних надходжень до місцевих бюджетів.
 
Добровільна сплата єдиного внеску
Державна фіскальна служба України листом від 17.02.2016р. №5556/7/99-99-17-03-01-17надала роз’яснення щодо добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
У листі повідомлено,  що на добровільну сплату єдиного внеску мають право члени фермерського господарства, особистого селянського господарства, а також іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, та громадяни України, які працюють за її межами.
Крім того, з 01.01.2016 фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, виключені із переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску.
У зв’язку з цим контролюючі органи зобов’язані в односторонньому порядку достроково розірвати укладені з фізичними особами-підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, строк дії яких закінчується у 2016 році, з обов’язковим повідомленням платника єдиного внеску про підстави дострокового розірвання такого договору.
 
 Єдиний податок поповнив місцевий бюджет на 2,3млн. гривень
Надходження від платників, що перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності за січень-лютий2016 р. зросли на 0,8млн. грн. або 60,9% в порівнянні з аналогічним періодом  2015 року.
Основну частину надходжень з цього податку забезпечили фізичні особи. Фізичні особи – підприємці сплатили 1,6млн.грн., що на 0,5млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2015 року. Юридичними особами спрямовано до бюджету 0,6млн. гривень.Сільськогосподарськими товаровиробниками забезпечено 0,019 млн.грн. єдиного податку.
Всього на спрощеній системі оподаткування в Надвірнянській ОДПІ перебуває 1700 платників, з них – 1500 фізичних осіб –підприємців та 200 юридичних осіб.
 
Платники транспортного податку та податку на нерухомість можуть провести звірку своїх даних
Надвірнянська об»єднана ДПІ доводить до відома платників транспортного та  податку на нерухоме майно подробиці щодо проведення процедури звірки даних. Так, для проведення звірок громадянам потрібно особисто звернутися до Центруобслуговування платників за місцем реєстрації маючи при собіоригінали документів про право власності на це майно.
Фізичні особи – платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки мають право звернутися для проведення звірки даних щодо:
а) об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
б) розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
в) права на користування пільгою із сплати податку;
г) розміру ставки податку;
д) нарахованої суми податку.
Фізичні особи – платники транспортного податку мають право звернутися до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:
а) об'єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;
б) розміру ставки податку;
в) нарахованої суми податку.
 
Тільки легальна заробітна плата допоможе вирішити соціальні та матеріальні проблеми
Питання легалізації заробітної плати та підвищення її рівня як минулого, так і поточного року залишаються стратегічними напрямами роботи органів ДФС.
Кожен працюючий громадянин має стати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин, інакше це сприятиме розвиткові тіньових схем ухилення від сплати роботодавцями податків, і в результаті – відсутності стабільних надходжень до бюджету. За словами  першого заступника начальника Надвірнянської об»єднаної ДПІ Богдана Нагорняка, питання легалізації заробітної плати – це питання загальнонаціонального масштабу і знаходяться на постійному контролі органів ДФС. «Важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не «в конвертах», а офіційно. Лише таким чином можна отримати гідне забезпечення в майбутньому, адже нарахування та отримання пенсії відбувається тільки з офіційно нарахованої заробітної плати»,- зазначивпосадовець.
 
Новий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень платникам податків та нові форми податкових повідомлень-рішень!
З 16 лютого 2016 року діє новий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень платникам податків
Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 №1204, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 22 січня 2016 року за №124/28254. Наказ №1204 набрав чинності з дня його офіційного опублікування в Офіційному віснику України (№11 від 16.02.2016).
Порядок розроблено для застосування посадовими особами всіх контролюючих органів при складанні та надісланні (врученні) податкових повідомлень-рішень платникам податків.
Починаючи з 16 лютого  податкові повідомлення-рішення повинні бути складені та надіслані (вручені) платникам податків за формами згідно з додатками до Порядку.
При цьому, форми податкових повідомлень-рішень суттєво відрізняються від попередніх форм (зокрема не містять корінців, крім податкових повідомлень-рішень за формою «Ф», суттєво змінена форма «В4», яка складається у разі зменшення від’ємного значення суми податку на додану вартість, тощо).
Наказом №1204 та Порядком також імплементовані новації в законодавстві, зокрема затверджено нові форми податкових повідомлень-рішень, а саме:
– форма «Р1», яка складається у разі виявлення за результатами перевірок заниження або завищення суми податкового кредиту та/або суми податкових зобов’язань для цілей розділу V Кодексу, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, що не призвело до виникнення грошових зобов'язань за результатами перевірки (крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки);
– форма «Н», яка складається у разі виявлення порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 Кодексу;
– форма «Д», яка складається  за результатами перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, у тому числі податкових агентів (юридичних або фізичних осіб), з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податків та зборів, в тому числі податку на доходи фізичних осіб, при виплаті доходів на користь платників податків – фізичних осіб.
Відповідно втратили чинність наказ Міністерства фінансів України від 28 листопада 2012 року № 1236 «Про затвердження Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків»; наказ Державної митної служби України від 11 травня 2006 року № 370 «Про затвердження Порядку підготовки та направлення митними органами податкових повідомлень платникам податків, установлення й експлуатації дощок податкових повідомлень та Порядку дій митних органів при несвоєчасному погашенні платниками податків податкових зобов’язань»; наказ Державної митної служби України від 02 листопада 2009 року № 1050 «Про вдосконалення порядку підготовки митними органами податкових повідомлень платникам податків та дій митних органів при несвоєчасному погашенні платниками податків податкових зобов’язань».
Наказ №1204 можна прочитати та форми завантажити за посиланням: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0124-16
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *