Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Надвірнянська об’єднана ДПІ повідомляє

Декларування доходів та сплата податків – конституційний обов’язок кожного громадянина
 «Деклараційна кампанія – 2016, що розпочалась з 01 січня п.р. триває. Декларування доходів та сплата податків – конституційний обов’язок кожного громадянина та ознака цивілізованого сус- пільства» – зазначила Марія Модіна– начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб.

Декларування доходів та сплата податків – конституційний обов’язок кожного громадянина
 «Деклараційна кампанія – 2016, що розпочалась з 01 січня п.р. триває. Декларування доходів та сплата податків – конституційний обов’язок кожного громадянина та ознака цивілізованого сус- пільства» – зазначила Марія Модіна– начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб.
Відповідно до пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями податкова декларація про майновий стан і доходи фізичними особами – платниками податку на доходи фізичних осіб за 2015 рік подається до 01.05.2016.
Звернула увагу платників, що пунктом 49.20 статті 49 Кодексу визначено, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Керівник структурного підрозділу повідомила, що декларування доходів фізичними особами – платниками податків за результатами 2015 року здійснюється за новою формою декларації, в якій об’єднано звітність з податку на доходи фізичних осіб та військовому збору.
Декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів на вибір платника податку:
1) особисто платником податку або уповноваженою на це особою;
2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Наприкінці зустрічі зауважила, що поштою документи потрібно надсилати не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.
Додатково повідомила, що для комфортного звітування громадян ЦОП працюєз подовженим режимом роботи та по суботах з 9.00 год. до 16.00 год.
 
Платникам Надвірнянщинивідшкодовано майже 2млн. грн. податку на додану вартість
У першому кварталі 2016 року платникам Надвірнянського районувідшкодовано 1907,0тис.. грн. податку на додану вартість грошовими коштами на рахунки платників, що на 1813,53 тис.грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
 Крім того, за процедурою автоматичного відшкодування суб’єктам господарювання відшкодовано 245,6 тис. грн. або 12,9% від загальної суми.
Зауважимо, що платникамНадвірнянської ОДПІ «автоматичного» відшкодування в січні-березні минулого року взагалі не було.
Крім цього упродовж  Iкварталу2016 року платникам з іноземними інвестиціями повернуто ПДВ в розмірі 777,8 тис.грн.
Протягом січня-березня платники, які перебувають на обліку в Надвірнянській ОДПІ сплатили до бюджету податку на додану вартість у сумі 4854,9 тис.грн., що перевищує минулорічні надходження на 1880,6 тис.грн. У загальній сумі збору до Загального фонду державного бюджету частка сплаченого ПДВ складає 4,2%.
 
НадвірнянськаОДПІ: касовий чек має відображати акцизний податок
При реалізації підакцизних товарів у касовому чеку необхідно окремим рядком зазначати розмір ставки акцизного податку та загальну суму податку за всіма зазначеними в чеку товарами, – повідомляють у НадвірнянськійОДПІ Головного управління ДФС уІвано-Франківськійобласті.
Підприємницям, які вже минулого року відображали в чеках «роздрібний» акциз», достатньо лише звірити форму за новими вимогами і за необхідності внести корективи.
Суб’єкти господарювання повинні стежити за оновленням Держреєстру РРО і перевіряти чи внесено до їхнього касового апарату нову версію програмного забезпечення. Якщо таке програмне забезпечення з’явилося в реєстрі необхідно негайно уточнити у своєму центрі сервісного обслуговування, чи є в ньому можливість виділяти акциз. Якщо так, то негайно надати касові апарати до сервісного центру для оновлення  внутрішнього програмного забезпечення.
Якщо це своєчасно не зробити, то через відсутність у чеку хоча б одного з обов’язкових реквізитів такий документ не прийматиметься як розрахунковий (п.3 розд І Положення №13). Адже з 11 березня набрав чинності наказ Мінфіну України від 21.01.2016 року №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)». Згідно з Положенням реквізит «акцизний податок» став обов’язковим для фіскального касового чека на відповідні товари.
 
Виручка перевищила 1 мільйон гривень – зареєструйтесь платником податку на додану вартість
Фахівці НадвірнянськійОДПІ повідомляють, що відповідно до пункту 181.1 статті 181 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн. (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання), крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи.
У разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій розміром 1 мільйон гривень.
При цьому, якщо така заява не була подана, то платник податку, який не подав до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за не нарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
Окрім того, незалежно від обсягів та незалежно від того, який режим оподаткування використовує суб’єкт господарювання, він зобов’язаний зареєструватися платником ПДВ у разі, якщо ним проводяться операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у ст. 243 Митного кодексу України).
 
 
Право включення до податкового кредиту податкових накладних, складених з помилками
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку на додану вартість, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту (п. 201.10 ст. 201 ПКУ).
Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту.
Податкова накладна, що містить помилки у реквізитах, визначених пунктом 201.1 статті 201 Кодексу (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту.
 
Термін сплати авансових платежів з ПДФО для підприємців на загальній системі оподаткування за 1-й квартал 2016 – 19 квітня
З2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу (пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 ПКУ).
Ці авансові платежі сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.
Отже, за 1-й квартал п.р для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, граничний термін сплати авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб – 19 квітня 2016.
 
НаНадвірнянщинівласники дорогих автомобілів сплатили до бюджету понад 6тисяч гривень
Як повідомив перший заступник начальника НадвірнянськоїОДПІ Богдан Нагорняк, за січень – березень 2016 року від платників елітних автомобілів до місцевого бюджету надійшло 6,3тис. грн. транспортного податку.
Посадовець нагадав, що у зв’язку з набранням чинності з 1 січня Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» суттєвих змін зазнав порядок справляння транспортного податку. Тепер об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (1,03 млн.грн.) (у 2015 році транспортний податок сплачували власники з автомобілів, які використовувалися до 5 років та мали об’єм циліндрів двигуна понад 3 тис. куб. см.).
Перелік автомобілів, вартість яких перевищує 750 мінімальних заробітних плат, визначається за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України та публікується на веб-сайті Мінекономрозвитку.
Платниками транспортного податку як і торік є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти.
 
Майже 1мільйон гривень отримав бюджет рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів
Протягом першого кварталу цього року платники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів спрямували в бюджет 932,3тис. грн. рентної плати.  Це на 95,0 тис. грн., або на 11,3 відс. більше, як за аналогічний період минулого року.
Зокрема, у березні місяці надходження рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів склали 171,0 тис.грн.
 
Щодо збільшення ставок екологічного податку з 1 січня 2016 року
Відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) проіндексовано ставки екологічного податку, що діяли у 2015 році, для визначення податкових зобов’язань, що виникли з 1 січня 2016 року, а саме:
1) за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім двоокису вуглецю), що затверджені п. 243.1-243.3 ст. 243 Кодексу, на 26,71 відс., а за викиди двоокису вуглецю (п. 243.4 ст. 243 Кодексу) – на 26,92 відс. (п. 59 розд. І Закону);
2) за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (п. 245.1-245.2 ст. 245Кодексу – на 26,72 відс. (п. 60 розд. І Закону);
3) за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (п. 246.1-246.2 ст. 246 Кодексу) – на 25,81-26,81 відс. (п. 61 розд. І Закону);
4) за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (п. 247.1 ст. 247 Кодексу) – на 26,7 відс. (п. 62 розд. І Закону);
5) за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (п. 248.1 ст. 248 Кодексу) – на 26,7 відс. (п. 63 розд. І Закону).
Крім того, за податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли для виробників електроенергії на теплоелектроцентралях та ТЕС з 1 січня 2016 року ставки податку становлять 100 відс. від ставок, передбачених статтями 243, 244, 245 і 246 цього Кодексу (абз. четвертий п. 2 підрозд. 5 розд. XX Кодексу).
         З огляду на викладене вище, акцентуємо  увагу платників податків на те, що з 1 січня 2016 року відповідно до статей 243, 245-248 Кодексу, із врахуванням змін, які внесені Законом №909-VIII, застосовуються нові (збільшені) ставки екологічного податку.
 
Підприємці – спрощенці повинні зберігати первинні документи не менше трьох років!
До уваги підприємців – спрощенців, у тому числі тих, хто не веде обліку витрат, наголошуємо на обов’язковості збереження первинних документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів.
Так, відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платники зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених у п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днівз дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання – з передбаченого Податковим кодексом України граничного терміну подання такої звітності (абз. перший п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України).
При заповненні податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця використовуються даніКниги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат,тому їх показники у відповідності до норм п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України повинні бути підтверджені первинними документами, які мають право вивчати та перевіряти контролюючі органи під час проведення перевірок згідно із п.п. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України.
Отже, ФОП – платники єдиного податку зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких заповнювалися дані книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати. Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.
За незбереження первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 Податкового кодексу України. Не забезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 Податкового кодексу України строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених Податковим кодексом України, – тягне за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
Варто пам’ятати і те, що згідно з п. 297.3 ст. 297 Податкового кодексу України платник єдиного податкувиконуєпередбачені Податковим кодексом України функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.
За відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані платником єдиного податку та у разі виявлення факту щодо неутримання ним податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходу громадянам до такого підприємця – спрощенця застосовуються штрафні санкції, як до податкового агента, передбачені п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України, та на суму податкового боргу нараховується пеня після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання згідно з п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України.
 
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *