Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Надвірнянська об’єднана ДПІ повідомляє

Звітність платниками єдиного внеску подається за новими формами

Звітність платниками єдиного внеску подається за новими формами
Надвірнянська ОДПІ повідомляє, що починаючи з 1 липня 2016 року Звіти щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за звітний період «червень 2016 року» та наступні звітні періоди подаються платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 11.04.2016 р. №441.
Нові електронні формати Звіту розміщені на офіційному веб-порталі ДФС України в розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.
Для подання Звіту в електронному вигляді за новими формами платникам єдиного внеску у випадку відсутності діючого Договору про визнання електронних документів з відповідним територіальним органом ДФС необхідно укласти такий Договір.
Платник єдиного внеску також може підготувати, заповнити та надіслати Звіт в електронному вигляді за новими формами, скориставшись електронним сервісом «Електронний кабінет платника».
Водночас, Звіт за попередній звітний період до 2016 року, який не подавався, подається до контролюючого органу за формою, що діяла з 1 травня 2015 року та подається лише один раз за один звітний період.
 
Зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість
Надвірнянська ОДПІінформує про те, що з 1 липня 2016 року (дня оприлюднення в «Офіційному віснику України») набрав чинності наказ Міністерства фінансів України  від 25.05.2016р. № 503, яким внесено зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, яке регулюється наказом Мінфіну від 14.11.2014р. № 1130.
Нововведеннями встановлено, що Додаток до реєстраційної заяви платника ПДВ, в якому зазначаються причини реєстрації або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V Податкового кодексу до контролюючого органу не подається. Також скасовано обов’язок платника щодо подання до заяви про анулювання реєстрації платника ПДВ Додатку, в якому платник вказує причини анулювання реєстрації платника ПДВ.
Нагадуємо, що законодавчі підстави як для реєстрації платника ПДВ, так і для її анулювання, як і раніше, зазначаються безпосередньо у самих заявах у відповідних розділах.
 
З 1 липня 2016 року змінено декларацію з ПДВ
Надвірнянська ОДПІінформує про те, що з 1 липня 2016 року (дня оприлюднення в «Офіційному віснику України») набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.05.2016р. №503, яким внесено зміни до податкової звітності з податку на додану вартість, яка затверджена наказом Мінфіну від 28.01.2016р. № 21.
Оновлено редакцію Додатку 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яке зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» та Додатку 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування» до податкової декларації з податку на додану вартість.
У Додатку 2 сума від’ємного значення ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного періоду відтепер розшифровується лише за періодами виникнення (місяць та рік). Відповідно, інформація стосовно постачальників та оплати за товари чи послуги або до Державного бюджету не відображається. Така інформація відтепер декларуватиметься в таблиці 2, яка з’явилася в оновленому Додатку 3. У разі формування від'ємного значення за рахунок ввезення товарів на митну територію України у графі 2 таблиці 2 зазначається власний індивідуальний податковий номер платника ПДВ. Якщо від’ємне значення виникло внаслідок отримання від нерезидента послуг, місце постачання яких визначено на митній території України там має бути зазначено умовний ІПН "500000000000".
Наступні нововведення теж стосуються додатків до декларації, а саме:
– змінено додаток 5, в якому вказуються розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів – виключено рядки "300000000000" та "500000000000" таблиці 1 та рядок "усього за основною ставкою та ставкою 7 %" таблиці 2.
– суттєвими є зміни до додатку 9 до податкової декларації з податку на додану вартість, в якому сільськогосподарські товаровиробники обраховують питому вагу вартості сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених протягом дванадцяти послідовних звітних періодів. Отож, до податкового періоду, за який проводиться обрахунок відтепер включаються  дванадцять попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно,  без урахування поточного звітного періоду.
– також набув редакційних змін додаток 10 до податкової декларації з податку на додану вартість.
 
Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування ЄСВ
Відтак постановою КМУ від 24 червня 2016 р. № 385 Порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (затверджений постановою КМУ від 02.03.2011 р. № 178) приведено у відповідність до норм законодавства про ЄСВ, що діють з початку нового року. Постанова прийнята на виконання положень Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", яким внесено зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Зокрема: єдиний внесок для всіх категорій осіб встановлено в розмірі 22 відсотки бази його нарахування; максимальна величина бази нарахування єдиного внеску змінена із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 травня до 30 листопада – це 36250 грн.).
 
Платники Надвірнянщинив І півріччі сплатили до Зведеного бюджету України 233,3млн. гривень
У порівнянні з попереднім роком бюджет отримав на 77,9млн. грн. більше.
До загального фонду державного бюджету зібрано майже156 млн. гривень. Темп росту до минулого року склав 151,8 %.
У розрізі основних платежів у Надвірнянському районізабезпечено надходження до державного бюджету за січень-червень:плати за користування надрами-понад 116 млн.грн, що на 56,6% більше минулорічного, податку на доходи фізичних осіб – майже 17  млн. грн., що на 38,8 % більше січня-червня 2015 року; військового збору – 5,8 млн. грн., це на 18,4 % перевищує минулорічні надходження.
У І півріччі платникам податків відшкодовано податку на додану вартість  у сумі 3,3млн. гривень.
Зокрема, як зазначив начальник Надвірнянської ОДПІ Василь Гнатюк, місцеві бюджети за шість місяців цього року отримали 77,3млн грн., Порівняно з січнем-червнем минулого року надійшло на 24,4млн грн або 46,4% більше. Серед бюджетоутворюючих платежів надійшло 50,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 14,1 млн.грн. перевищує минулорічні, плати за землю 8,3 млн., що на 3,1 більше минулорічнихта 7,3млн гривень акцизного податку, що на 3,1 більше аналогічного періоду минулого року.
Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у січні-червні склали 79,1млн. гривень.
 
Надання адміністративних послуг в ЦОП НадвірнянськоїОДПІ
Надання адміністративних послуг є одним з найважливіших завдань у взаємовідносинах податкових органів Державної фіскальної служби з платниками податків.
        За січень –червень2016 року Центрамиобслуговування платників НадвірнянськоїОДПІ було надано 4629адміністративних послуг.
       Найпоширенішою послугою  є видача довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (2704).
       Довідок про подану декларацію про майновий стн і доходи (податкову декларацію)в  отримало 232платники.
       За реєстрацією реєстраторів розрахункових операцій,  книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книжок до центру обслуговування звернулося 253суб’єктипідприємницької діяльності.
        Стати платниками єдиного податку виявили бажання 188суб`єктів підприємницької діяльності та відповідно 193послугинадано з реєстрації  книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат.
        Надання інших адміністративних послуг платникам податків склало 1059.
 
До бюджетів Надвірнянщиниспрямовано понад 67мільйонів гривень податку на доходи
Протягом січня-червня2016 року до бюджетів платники Надвірнянського району сплачено 67,2 мільйонигривень податку на доходи фізичних осіб, що на 18,4мільйонів гривень більше, ніж надійшло впродовж відповідного періоду у 2015 році. Зокрема, у травні до бюджету спрямовано 12,8мільйонів гривень цього платежу. Такі дані озвучила заступник начальника Надвірнянської ОДПІ Оксана Пліщук.
Заступник керівника інспекції нагадала, що оподаткування доходів, зокрема у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами, у 2016 році здійснюється за ставкою 18 відсотків.
Також звернув увагу на те, що згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" з 1 травня 2016 року підвищено рівень заробітної плати та прожиткового мінімуму. На період з 01.05.2016 року до 30.11.2016 року їх розмір становитиме 1450 гривень. Відповідно збільшаться розмір мінімального страхового внеску та максимальний розмір нарахованого ЄСВ.
Платники Надвірнянського районуспрямували на зміцнення обороноздатності України майже 6млн. грн. військового збору
З початку 2016 року мешканці Надвірнянщиниперерахували до державного бюджету5млн. 798тис. грн. військового збору.
Про це повідомив начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Надвірнянської ОДПІ Марія Модіна.
«Сьогодні важлива кожна гривня військового збору, – зазначилаМарія Модіна. – Адже всі ці кошти спрямовуються на підтримку миру та стабільності в нашій державі».
Нагадаємо, військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року за ставкою 1,5% від об’єкта оподаткування, нарахованого (виплаченого, наданого) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду, відповідно до статті 163 Податкового кодексу України,.
Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи – нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.
 
Від нерухомості Надвірнянщини бюджети отримали майже 500 тисяч гривень
За січень-червень2016 року власники нерухомості Надвірнянського району сплатили до місцевого бюджету 488 тисячгривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 237 тисячгривень більше, ніж за аналогічний період минулого року. Майже всю суму вказаного податку перерахували юридичні особи.
Нагадаємо, що платники податку на нерухоме майно – фізичні особи у 2016 році сплачують податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2015 рік, за ставками та з використанням пільг, які застосовувались при розрахунку податку минулого року. Ставки на 2015 рік на житлову та нежитлову нерухомість були встановлені минулого року рішеннями відповідних рад, але не вище 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2015 року (24,36 грн.) за 1 кв. метр бази оподаткування для житла та не вище 1 відсоткамінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2015 року за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості (12,18 грн.).
Розрахунок податку здійснюється органами державної фіскальної служби на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Надвірнянська ОДПІ здійснилазаходи, аби до 1 липня 2016 року направити (вручити) громадянам за місцем реєстрації податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку з зазначенням відповідних платіжних реквізитів. Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *