Надвірнянське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області

 

Надвірнянським управлянням ГУ ДФС за січень-грудень 2018 року до Зведеного бюджету мобілізовано 1014,6 млн. грн.., що на 224,8 млн. грн. більше рівня поступлень за 2017 рік.
Поступлення /збір/ до Державного бюджету за вищевказаний період склав 734,5 млн.грн, що на 161,3 млн.грн. більше рівня поступлень за аналогічний період минулого року. Найбільші суми надходжень до Державного бюджету за вищевказаний період отримано по наступних платежах:
-плата за користування надрами в сумі 591,1 млн.грн, що на 134,8 млн.грн. перевищує надходження 2017 року (становить 80 відс. збору до державного бюджету), -найбільші платники: ПАТ «Укрнафта», СП «Укркарпатойл», ДК «Укргазвидобування»;
-податку на доходи фізичних осіб – 60,1 млн.грн, що на 9,6 млн.грн. більше минулорічного (7,4 відс. у структурі надходжень), -найбільші платники:НГВУ «Надвірнанафтогаз», ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», Відділ освіти Надвірнянської РДА, Надвірнянська центральна районна лікарня;
-податок на додану вартість в сумі 54,3 млн.грн, що 14,8 млн..грн. більше надходжень 2017 року (становить 7,4 відс., загального збору до державного бюджету), -найбільші платники: ДП «Надвірнянське лісове господарство», «Делятинське лісове господарство», ТОВ ТВФ «Нафтотранссервіс», ТОВ «Надвірнянський кар”єр-Карпати».
Поступлення до Місцевих бюджетів за період січень-грудень 2018 року склало 280,1 млн. грн., що на 63,5 млн. більше рівня поступлень за аналогічний період минулого року. В розрізі податків:
-податку на доходи фізичних осіб надійшло 178,8 млн.грн., що на 27,3 млн.грн. більше минулорічних надходжень. Питома вага в загальних надходженнях до місцевого бюджету складає майже 64 відсотки;
-сплата по земельному податку склала 29,3 млн.грн, що на 1,7 млн.грн. більше надходжень 2017 року,- найбільші платники: ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття, ПАТ «Укрнафта»;
-по єдиному податку- 23,8 млн.грн, що на 4,9 млн.грн. більше аналогічного періоду минулого року- найбільші платники: ТОВ «Захід гарант буд», ПП «Надія- будкомпані», Надвірнянське рай СТ, СПД- Федорак Т.Р., СПД-Турів В.Ф., СПД-Турів Я.В.
Надходження по податку на доходи фізичних осіб збільшилось у порівнянні з минулим роком, не зважаючи на перерозподіл штатної чисельності працівників бюджетоформуючих підприємств НГВУ «Надвірнанафтогаз» ВАТ «Укрнафта» та суттєвого скорочення працівників ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття». Так з початку року по НГВУ «Надвірнанафтогаз» ВАТ «Укрнафта» кількість працівників зменшилась на 130 чоловік, по ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» станом на 01.01.2018 року – більше 500 чоловік.
Питання виплати офіційної заробітної плати та офіційного працевлаштування – актуальна тема сьогодення. На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робоча сила стали, нажаль, нормою життя наших громадян та роботодавців. Ці порушення законодавства підпадають від адміністративну, кримінальну відповідальність, позбавляють громадян соціального захисту та до бюджетів не надходять необхідні кошти.
Тому. Надвірнянське управління ГУ ДФС спільно з Надвірнянським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, Надвірнянською районною філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості постійно проводять інформаційно-роз”яснювальну роботу із суб”єктами господарювання та населенням району щодо соціальних ризиків громадян, з якими не оформлено трудові відносини та про відповідальність роботодавців за нелегальне працевлаштування працівників, а також виплати заробітної плати найманим працівникам не менше законодавством встановленого рівня.
На виконання розпорядження райдержадміністрації від 31.01.2017 року №20 «Про районну робочу групу з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати» та розпорядження райдержадміністрації від 03.03.2017 року №78 «Про районну робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення», протягом 2018 року на засіданнях комісій заслухано 97 суб”єків господарювання. За результатами даних засідань 25 СГД підвищили рівень заробітної плати, відповідно додатково надійшло до бюджету 9,6 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 10,2 тис.грн. єдиного соціального внеску.
За результатами кампанії декларування громадянами доходів, отриманих в 2017 році нараховано податку на доходи фізичних осіб в сумі 890,4 тис.грн. забезпечено сплату в сумі 791,8 тис.грн. та нараховано військового збору в сумі 231,1 тис.грн, сплачено 191,4 тис.грн. Працівниками Надвірнянського управління ГУ ДФС продовжують вживатись заходи направлені на залучення громадян до сплати задекларованих податкових податкових зобов”язань.
Податковий борг до Місцевого бюджету станом на 01.01.2019р. склав 7579,9 тис.грн. За рахунок вжитих заходів по скороченню податкового боргу в 2018 році надійшло коштів до до місцевого бюджету в сумі 1587,7 тис.грн.. та до державного бюджету 6002,9 тис.грн.

Начальник                                                                                                     В.Гнатюк