Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Надвірнянська ОДПІ повідомляє:

Щодо встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік

Щодо встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік

Надвірнянська ОДПІ інформує про те, що Законом України від 20.12.2016р. № 1791 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році", установлено, що з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік, встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки єдиного податку для платників першої групи, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та збору за місця для паркування транспортних засобів застосовуються з коефіцієнтом 0,5.

ПДВ – основні зміни, внесені законодавством з 01.01.2017

Надвірнянська ОДПІ нагадує, що 01.01.2017 набрали чинності Закони України від 06.12.2016 №1774-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі – Закон №1774), від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (далі – Закон №1791) та №1795-VIII «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо підтримки літакобудівної галузі» (далі – Закон №1795), від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон №1797). Закон №1774 опубліковано у газеті «Голос України» від 27.12.2016 №248, Закони №1791, №1795 та №1797 опубліковані у газеті «Голос України» від 31.12.2016 №251.

Зміни, які застосовуються  з ПДВ:

– передбачено механізм зупинення органами Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) реєстрації «ризикових» податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та відновлення реєстрації за умови надання платником відповідних пояснень та доказів (з 1 квітня по 1 липня 2017 року працюватиме у тестовому режимі);

– бюджетне відшкодування ПДВ здійснюватиметься органами казначейства автоматично за єдиним реєстром у хронологічному порядку надходження заявок без попереднього висновку органів ДФС (але після того, як запрацює механізм зупинення «ризикових» податкових накладних);

– збільшено до 365 днів строк реєстрації податкових накладних та удосконалено механізм застосування штрафних санкцій;

– доповнено перелік реквізитів податкової накладної кодом УКТ ЗЕД;

– помилки у реквізитах податкових накладних, які не заважають ідентифікувати операцію, не будуть підставами для відмови у реєстрації;

– скасовано застосування спецрежиму ПДВ для сільгосппідприємств та передбачено перехідні норми для колишніх спецрежимників, а саме:

• термін закриття рахунків у Системі електронного адміністрування ПДВ – з дня, наступного за граничним терміном сплати податкових зобов’язань за грудень 2016 року, для платників, які обрали квартальний податковий період, – за четвертий квартал 2016 року;

• реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН, складених спецрежимниками, за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, має бути здійснена не пізніше 15 січня 2017 року;

• сума від’ємного значення за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, сформована спецрежимниками за результатами звітного (податкового) періоду за грудень 2016 року (4-й квартал 2016 року), переноситься до податкової звітності наступного звітного (податкового) періоду, у якій відображаються розрахунки з бюджетом.

 

Державною фіскальною службою запроваджено альтернативну версію власного веб-порталу для людей з вадами зору та слуху

Надвірнянська ОДПІ повідомляє платникам податків, що Державною фіскальною службою України у тестовому режимі запроваджено альтернативну версію власного веб-порталу для людей з вадами зору та слуху, користуватися якою можна з мобільних пристроїв.

Людям з особливими потребами можна перейти до альтернативної версії з головної сторінки веб-порталу за посиланням: http://blind.sfs.gov.ua/.

Складається сервіс з трьох підсистем. Перша – це версія для людей з вадами зору. Користувач має можливість збільшувати розмір літер тексту та обирати кольорові пари для літер та фону (синій-білий, чорний-білий). При цьому, розмір шрифту тексту, за винятком титрів, змінюється у межах до 200 відсотків, а візуальне представлення тексту має коефіцієнт контрастності не менше 5:1.

Друга підсистема розрахована для людей з вадами слуху. Так, у кожну сторінку сайту інтегровано звукові файли, які відтворюватимуть інформацію вказаних сторінок у вигляді синтезованого голосу для сприйняття користувачами на слух.

Третя підсистема – це блок текстового відображення звукової інформації, який дозволятиме адміністраторам сервісу публікувати стенограми матеріалів підрозділу веб-порталу ДФС «Медіа-центр-Відеогалерея».

 

Неприбуткові організації мають можливість внести зміни до установчих документів до 1.07.2017 року

Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", не підлягають виключенню з Реєстру до 1 липня 2017 року.

Тобто, подовжено з 1.01.2017 року до 1.07.2017 року строк приведення неприбутковими організаціями установчих документів до вимог Податкового кодексу і подання їх копій до фіскального органу.

Зазначена норма передбачена п. 34 підр. 4. Податкового кодексу України, з урахуванням змін, внесених Законом України від 21.12.2016 №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Релігійним неприбутковим організаціям Законом України від 06.10.16 № 1667-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій", продовжено термін щодо приведення у відповідність установчих документів до 1 січня 2018 року.

 

РРО: зміни – 2017

Або продаж технічно складних побутових товарів – тільки з використанням РРО

З 1 січня 2017 року значно розширено коло суб’єктів господарювання, які зобов'язані застосовувати касові апарати. До їх числа потрапили ті, хто здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, підлягаючих гарантійному ремонту. Саме ця категорія платників повинна застосовувати РРО в обов’язковому порядку, незалежно від обсягу отриманого доходу від такого продажу,  повідомляють в Надвірнянській ОДПІ.

А це означає, що ФОП – "єдинники", які торгують «технічно складними побутовими товарами» за готівку мають проводити розрахунки із покупцями виключно за допомогою РРО!

При розрахунках із покупцями такої техніки тепер РРО повинні будуть застосовувати також:

– її виробники;

– підприємці – платники єдиного податку незалежно від обсягу доходу (навіть якщо він менше 1 мільйона гривень);

– фізособи, які торгують на ринках за готівку;

– торговці при продажу техніки в кіосках, із лотків і розносок.

Види технічно складних побутових товарів визначають не продавці і навіть не товаровиробники. Перелік зазначеної групи товарів, які підлягають гарантійному ремонту або гарантійній заміні, встановлює  виключно КМУ. 

Довідкова інформація: Технічно складні побутові товари – це непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, обладнання та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами та на які встановлено гарантійний строк.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *