Надвірнянський район отримав 3 автомобілі швидкої медичної допомоги

Сьогодні в обласному центрі на площі Соборності перед адміністративним будинком органів влади Прикарпаття для бригад із відділень Обласного клінічного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф передали 26 нових автомобілів спеціалізованого санітарного транспорту екстреної медичної допомоги. Їхня загальна вартість 48 063,97 тис грн, а закуплені вони коштом Державного бюджету.

Оглянули автомобілі швидкої медичної допомоги та урочисто вручили ключі від них голови обласної державної адміністрації Світлана Онищук та обласної ради Олександр Сич. Учасниками заходу також стали народна депутатка Олена Вінтоняк, депутати обласної ради, посадовці ОДА.

Варто зазначити, що більшість із придбаних автомобілів повнопривідні, що дозволяє їхню експлуатацію у важкопрохідних гірських районах краю і саме у таких місцевостях вони найкраще зарекомендували себе. Власне за розподілом спецтранспорт й буде спрямований у гірські та передгірські райони. Зокрема, як повідомили в департаменті охорони здоров’я ОДА, 4 автомобілі з переднім приводом типу С передані Івано-Франківській станції екстреної (швидкої) медичної допомоги, 7 автомобілів (з повним приводом) типу С Косівській, Коломийській, Долинській, Калуській та Надвірнянській станціям екстреної допомоги і відділу медицини катастроф КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». 15 одиниць спеціалізованого санітарного транспорту типу В (з повним приводом) надійдуть Богородчанській, Болехівській, Кутській, Лисецькій, Отинійській, Перегінській, Рожнятівській, Солотвинській та Яблунівській підстанціям екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також Космацькому, Ланчинському, Микуличинському, Печеніжинському, Чернелицькиму та Яремчанському пунктам постійного базування екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Також один спеціалізований автомобіль швидкої медичної допомоги направлено бригаді екстреної медичної допомоги в с. Чернелиця.

За словами директора КНП «ОКЦЕМД та МК ІФОР» Мирона Матейка, наразі в обласному центрі екстреної медичної допомоги цілодобово працюють 98 бригад швидкої медичної допомоги. Потребують заміни 112 машин. З вересня минулого року для центру було придбано 24 автомобілі. Тож з сьогоднішніми поступленнями парк автомобілів швидкої медичної допомоги області оновлено майже на 50 відсотків.

Придбання цих автомобілів – це лише одна складова модернізації системи охорони здоров’я на Прикарпатті та в державі загалом. На цьому акцентувала голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук. Аналіз кількості коштів, які сьогодні спрямовуються на систему охорони здоров’я, за словами очільниці ОДА, свідчить, що з часу незалежності України забезпечення медицини зараз найкраще.

«У держави є розуміння важливості системи охорони здоров’я. Саме тому Президент України та Уряд першочерговим завданням вбачають розвиток медицини і спрямовують кошти для придбання, модернізації обладнання, для побудови нових приймальних відділень, амбулаторій в сільських місцевостях. Це важливо, бо й сама галузь активно розвивається», – зазначила Світлана Онищук.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *