Напрямки роботи РЦСССДМ

Напрямки роботи Надвірнянського РЦСССДМ

 

Напрямки роботи Надвірнянського РЦСССДМ

 

 Соціальну роботу з дітьми, молоддю та сім’ями в районі проводить районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відповідно  до Закону України від 21.06.01р. № 2558-111 « Про соціальну роботу з дітьми та молоддю».  

          Основна мета діяльності Центру – створення соціальних умов життєдіяльності, гармонійного та різнобічного розвитку дітей та молоді, захист їх конституційних прав, свобод і законних інтересів, задоволення культурних та духовних потреб, а також підвищення якості та доступності надання професійних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально – економічних і юридичних послуг сім’ям, дітям та молоді .

В РЦСССДМ діють такі спеціалізовані формування:

– спеціалізована служба  підтримки  сім’ї;

– мобільний консультативний пункт соціальної роботи;

– спеціалізована служба соціального супроводу неповнолітніх та молоді, які  перебувають у місцях позбавлення волі та повернулися з них;

– служба соціально-профілактичної роботи;

– школа волонтерів.

 

Соціальна підтримка сімей, які перебувають у складних

 життєвих обставинах

             Основним завданням даного напрямку роботи є :

1) здійснення соціальних заходів, спрямованих на вихід сімей із складних життєвих обставин, які вони не в змозі самостійно подолати за допомогою наявних засобів і можливостей;

2) попередження виникнення складних життєвих обставин в сім’ї;

3) створення умов для самостійного розв’язання життєвих проблем, що виникають в сім’ї та повернення до повноцінного життя родини.

             Сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах надаються соціальні послуги: соціально-побутові, психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-економічні, юридичні, інформаційні).

                        

Здійснення соціальної роботи із особами,

звільненими з місць позбавлення волі та умовно засудженими

Метою діяльності даного напрямку є підтримка молоді, яка повернулася з місць позбавлення волі  або засуджена до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, надання психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, юридичних та інформаційних послуг.

Соціальною роботою  охоплено 39осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі,  яким надано 64  індивідуальні послуги.

 

                                    Школа волонтерів

Основними завданнями спеціалізованого формування є забезпечення теоретичної та практичної підготовки волонтерів до реалізації соціальних програм. Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  за участю волонтерів  проведено  різноманітні заходи. Щорічно проводяться наметові табори для волонтерів.

 

Сімейні форми виховання

РЦСССДМ здійснює системну роботу щодо впровадження сімейних форм (прийомні сім’ї)  влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

 

Робота із дітьми-сиротами та дітьми,

позбавленими батьківського піклування

Відповідно до Програми центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з числа учнів випускних класів інтернатних закладів проводиться робота в Надвірнянській школі-інтернат та Прикарпатському військово- спортивному ліцеї-інтернат. Систематично проводяться різноманітні заходи для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (лекції, бесіди, тренінги та відеолекторії).