Народжуваність дітей на Прикарпатті

Головним управлінням статистики наприкінці 2014року проведено вибіркове опитування населення щодо стану його здоров’я та доступності медичної допомоги, в рамках якого вивчалося питання  народжуваності дітей жінками у віці 15 років і старшому. За результатами даного дослідження, 85% жінок Івано-Франківщини зазначеного віку повідомили, що хоч раз у житті народжували. З них більше половини народили двох дітей, троє із десяти – одну дитину, кожна дев’ята – трьох, 4% – чотирьох та понад 3% жінок – п’ятьох і більше дітей.
Найчастіше першу дитину жінки народжували у віці 20–24 років. Про це повідомили 61% матерів області. У віці 15–19 років свого первістка народили 22% жінок, 25–29 років – 14%, у віці 30 років і старшому – 3% опитаних.
За останній рік зросла частка жінок, які народили чотирьох і більше дітей (від 6% у 2013 році до 7% у 2014 році), та питома вага матерів, які народили первістка у віці 15–19 років (відповідно від 18% до 22%).
На Прикарпатті частка багатодітних матерів (які народили троє і більше дітей) становить 18%, тоді як у державі в цілому – 10%. Жінки Івано-Франківщини посідають друге місце серед регіонів України за часткою тих, які народили чотирьох дітей, третє – п’ятьох і більше дітей.  У більшості областей переважає питома вага жінок, які народили двох дітей.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *