Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

НЕБЕЗПЕКА СПАЛЮВАННЯ!

Восени у нас прийнято спалювати опале листя, навесні — торішню траву. Від цього повітря стає важким і гірким. Під час горіння у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, а часто посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

Восени у нас прийнято спалювати опале листя, навесні — торішню траву. Від цього повітря стає важким і гірким. Під час горіння у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, а часто посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.
При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чаднийгаз, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Зтліючогобез доступу кисню листявиділяється бензпірен, якийвикликаєу людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини — одніз найотруйніших для людини речовин.
На присадибних ділянках рослини нерідко скроплюють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно скроплюємо від колорадського жука.
При згорянні, скажімо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони, як правило, стають причиною кашлю. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа, викликаючи респіраторні захворювання. Постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатнийпротистояти мікробам.Особливо погано тим, хто хворіє бронхітом, бронхіальною астмою, ринітом чи тонзилітом.
Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, а також можуть бути пофарбовані олійноюфарбою, якамістить свинець.
Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми є особливо небезпечним.
Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючого листя чи палаючого степу. Багато хто хотів би, щоб ці порушення припинились, але як досягти цього не знають.
Починаючи боротьбу із паліннями у своєму населеному пункті, ви повинні знати, що закон у будь-якому випадку на вашій стороні. Викладені вище факти є доказом того, що спалювання рослинних решток несе численні загрози здоров’ю людини. Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися з таким явищем. Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Є і інші відповідні законодавчі та нормативні заборони.
Варто дізнатись, чи мають місцеві органи влади додаткові рішення щодо неприпустимості спалювання листя. Якщо спалювання ведеться співробітниками житлово-комунальних служб, слід звернутися до відповідних органів місцевого самоврядування.Також слід повідомляти дільничному міліціонеру.Якщо скарга не задоволена, слід звернутися в Державну екологічну інспекцію, пожежну службу і в прокуратуру
Боротьба зі сміттям, шляхом спалювання, серед європейських країн властива тільки українцям. В Австрії, Німеччині чи Швейцарії за спалювання сміття громадяни сплачують великі штрафи.
 
Завідувач відділення організації
санітарно-гігієнічних досліджень                                                                                  Оксана  Жеревчук
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *