Нерест королівської риби

Одним із представників лососевих у гірських та передгірських річках Івано-Франківської області є струмкова форель (як ще кажуть на Прикарпатті – “пструг”). Риба ця має контрастне забарвлення: все її тіло вкрите чорними та червоними цятками.
Струмкова форель полюбляє холодну воду гірських річок, дно яких вкрито галькою чи піском. Вода повинна бути чистою та збагаченою киснем.
Харчується доросла особина маленькими рибами (гольян, бичок), пуголовками, жабками, іноді їжею можуть стати навіть дрібні гризуни, що потрапили у воду. Форель спритно ловить і літаючих біля поверхні води комах.
При сприятливих умовах на третьому році життя форель стає статевозрілою. При знижені температури води до 6 0С струмкова форель розпочинає відкладати ікру на мілководних ділянках річкових плес з кам’янисто-гальковим дном. З дрібних камінців самка роблять гніздо-ямку, в яке відкладає ікру. Після запліднення гніздо з ікрою риби загортають галькою. В такому стані ікра, промиваючись проточною водою, залишається до весни. У квітні – травні з’являються мальки.
Для збереження популяції струмкової форелі Івано-Франківською обласною державною адміністрацією видано розпорядження № 593 від 08.10.2018 “Про проведення в області двомісячника з охорони нерестуючої форелі”, який триватиме з 10 жовтня по 10 грудня 2018 року. Відповідний наказ Івано-Франківського рибоохоронного патруля видано за № 79 від 10.09.2018.
Іван-Франківський рибоохоронний патруль нагадує, що струмкова форель є цінним аборигенним видом риби та заборонена до вилову протягом усього року.
Незаконний вилов форелі дає підстави нараховувати порушникам значні збитки – 340 грн. за одну рибину незалежно від її розміру. Крім того, винуватці ще повинні сплатити штраф за порушення правил рибальства, а коли в улові буде багато форелей, то можлива і кримінальна відповідальність.
Що збережемо сьогодні, те сторицею повернеться завтра!

Головний державний інспектор
Івано-Франківського рибоохоронного патруля Ігор Марцінковський

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *