Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Обережно: грип!


Грип – це гостра інфекційна висококонтагіозна хвороба, спричиняється вірусами грипу, передається повітряно-краплинним шляхом.


Грип – це гостра інфекційна висококонтагіозна хвороба, спричиняється вірусами грипу, передається повітряно-краплинним шляхом.
Після того, як збудник потрапив в організм, необхідний час, щоб він подолав захисні бар’єри організму і почав розмножуватися в достатній кількості, виявляючи свій вплив на організм. Цей час називається інкубаційним  періодом. Тривалість інкубаційного періоду становить від декількох годин до 3-х діб, в середньому 2 доби і залежить від агресивності вірусу, кількості вірусних часток і стану захисних сил дихальної системи.
            Точно визначити збудника і встановити діагноз грипу чи ГРВІ  можна тільки з використанням  лабораторних методів діагностики.
Початкові ознаки грипу: легкий озноб, закладенність носа, сухість і першіння в горлі. Вже через кілька годин з’являється гарячка (38 – 400С). Наростає загальна слабість, біль у мязах і суглобах. На третю добу неускладненого грипу, незалежно від тяжкості перебігу температура тіла субфебрильна  (370С). Появляється сухий кашель і катаральні прояви. Такий стан триває  3-5дні, після чого настає видужання. Найчастішими ускладненнями грипу є пневмонія.
Протягом лютого 2013року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року захворюваність на ГРВІ дещо зросла (на 725 вип.), за рахунок дитячого населення (на 374 вип.), та реєструвались 3 випадки грипу.
В Україні в епідемічний сезон грипу, прогнозується циркуляція таких вірусів грипу: А (Н1N1),а саме штаму А/Каліфорнія/07/2009, А (H3N2) Victoria/361/2011 подібний вірус та B/Winconsis/1/2010-likeвірусу (Ямагата лінії). Головна причина такої чисельності вірусів грипу-інтенсивні міграційні процеси та мінливість вірусів.
Велике значення має індивідуальна профілактика:
уникати  масових скупчень людей, носіння маски  (в людних місцях ), миття рук, провітрювання приміщень, вживання вітамінізованої їжі (особливо збагаченої вітаміном С), промивання носових ходів. Дуже важливо при перших ознаках хвороби залишатися вдома і дотримуватись строгого ліжкового режиму та викликати лікаря.
 
 
 
 
 
 
Основним у профілактиці грипу є вживання противірусних препаратів та вакцинація. За інформацією МОЗ України для профілактики грипу в епідемічному сезоні 2012-2013 дозволені в застосуванні наступні вакцини:
Флюарикс (Німеччина);
Інфлувак (Нідерланди);
Ваксігрип та Інтанза*15/Інтанза*9 (Франція);
Централізовано вакцина проти грипу в район не поступає, її можна придбати в аптеках за власні кошти. Повноваження в проведенні профщеплень покладені на лікувальні установи району.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *