Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Обережно – небезпечне захворювання

Останнім часом на території нашої області реєструється ріст захворюваності коростою. В нашому районі кількість корости є на рівні аналогічного періоду минулого року.

Останнім часом на території нашої області реєструється ріст захворюваності коростою. В нашому районі кількість корости є на рівні аналогічного періоду минулого року.
Короста — заразне паразитарнезахворювання шкіри, яке супроводжується свербінням  та розчухами. Щороку у світі реєструється до 300 млн. випадків корости, що охоплює   приблизно 5 % населення планети.
Збудник корости — кліщ, який паразитує у верхніх шарах шкіри, носієм якого є тільки людина.Цей кліщ дуже маленьких розмірів і практично непомітний. Дорослий коростяний кліщ має потужний щелепний апарат, яким проробляє тунелі в епідермісі шкіри.Життя особини триває 1 місяць.
Основний шлях поширення хвороби — сімейно-побутовий. Це може відбутися у разі безпосереднього контакту з хворою людиною(рукостискання)або через речі, якими користувався хворий (постільна і натільна білизна, одяг, рушники, рукавички, іграшки, гроші тощо). Трапляються випадки зараження коростою в лазнях, душових, готелях, поїздах, на пляжах. Зараження можливев громадських місцях через дверні ручки, поручні сходів.
І вже через 3-7 днів після контакту, у людини  з'являються висипання між пальцями, на бічних поверхнях пальців, верхніх кінцівках і передньобокових частинах тулуба, що нагадують дрібні вузлики, пухирці. Відзначається нестерпний свербіж, що посилюється у вечірній і нічний час.На шкірі видно коростяні ходи у вигляді лінійних запалених ділянок.
         Хвороба здатна стрімко поширюватися, оскільки хворий, з коростою на руках, дуже швидко поширює її по всьому тілу. Одяг, який одягають декілька разів, також служить джерелом розповсюдження кліщів.
 Чинники, що сприяють поширенню корости, це перебування дітей у колективах (дошкільні дитячі заклади, школи, інтернати), міграція населення (туризм, сезонні роботи, відрядження), нехтування правилами особистої гігієни, несвоєчасне звертання за медичною допомогою, нераціональне самолікування, діагностичні помилки лікарів, відсутність огляду і лікування контактних осіб тощо.
 
При виявленні у себе або близьких таких ознак – не відкладайте, а негайно звертайтеся до лікаря, оскільки однахвора людина ризикує заразити всю сім’ю, включаючи маленьких дітей. Шкірний недуг здатний принести не тільки фізичні, а й моральні страждання.
Всі особи з осередку підлягають лікуванню з профілактичною метою. Лікування хворих, що живуть разом, необхідно починати одночасно. Потрібно  дотримуватися чіткої схеми обробки шкірних покривів, описаної в інструкції препарату або, як запропонує лікар.
Діти і школярі відстороняються від відвідування дитячих колективів та шкіл на період лікування.
Всупереч поширеній думці,короста не є показникомнизького рівня гігієни. До води і мила коростяний кліщ не сприйнятливий.
Коростяний кліщ не стійкий в навколишньому середовищі. При температурі +55 градусів гине через 10 хвилин, а при температурі +800 –  миттєво. Тому кип'ятіння білизни чи прасування  гарячою праскою вбиває його. Кліщі та їхні личинки, практично відразу, гинуть при температурі нижчі за нуль. Це можна використати в зимовий період для дезінфекціїматраців, виставивши їх на мороз. За межами організму людини коростяний кліщ живе 3-5 діб.Якщо необхідно обробити предмети, які не підлягають кип'ятінню, то для цього поміщають їх в щільний поліетиленовий пакет на4-5днів.
Необхідно обов'язково продезінфікувати приміщення,де знаходився хворий,а також його особисті речі. Уце число також потрапляють іграшки, матраци, подушки. Житлові кімнати потребують щоденного вологого прибирання,а поверхні -протираннямильно-содовим розчином.
         Короста лікується комплексно під контролем дерматолога. В даний час існують ефективні засоби, що дозволяють в короткі терміни позбавитися від цього захворювання. Важливо врахувати рекомендації лікаря щодо дотримання особистої гігієни. Це слід робити для запобігання повторного зараження кліщем, адже імунітету до корости немає. Ті люди, які нехтують рекомендаціями лікаря, хворіють протягом тривалого часу і болісно борються з даним захворюванням. Повторно захворіти коростою можна при контакті з непролікованими особами чи недолікуванні через недотримання схем лікування.
Найголовніше, не захоплюватися самолікуванням та довіритися лікарям. Будьте здорові і нехай ніякі хвороби  не зіпсують Вам здоров’я та настрій!                                                      

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *