Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Обережно! Трансмісивні інфекції!

 

      Трансмісивні або кров’яні інфекції – це група захворювань, що налічує понад 100 інфекційних хвороб. Назва пов’язана з циркуляцією збудника, який передається людині через кліщів, комарів, бліх чи інших кровососів. Так, до цієї групи захворюваності належить хвороба Лайма, малярія, дирофіляріоз.

 

      Трансмісивні або кров’яні інфекції – це група захворювань, що налічує понад 100 інфекційних хвороб. Назва пов’язана з циркуляцією збудника, який передається людині через кліщів, комарів, бліх чи інших кровососів. Так, до цієї групи захворюваності належить хвороба Лайма, малярія, дирофіляріоз.
У Надвірнянському районі зареєстровано 3 випадки хвороби Лайма протягом 2013-14рр. ( жителі сс..Перерісль, Ч.Потік та Б.Ослави).
      Хвороба Лайма (системний кліщовий бореліоз, хронічна мігруюча еритема) – природно-осередкова трансмісивна хвороба, яка спричиняється бореліями (Borellia burgdorferi, спірохета) та супроводжується мігруючою кільцеподібною еритемою, гарячкою, ураженням центральної і периферичної нервової системи, серця і великих суглобів. Зараження відбувається переважно влітку (травень-серпень) через укус кліща роду Ixodes. Специфічною ознакою початкового періоду хвороби є поява на шкірі в місці недавнього укусу кліща кільцеподібної еритеми (почервоніння), що поступово збільшується. Лікується антибактеріальними препаратами.
     Малярія завжди була і є однією з найнебезпечніших інфекційних хвороб людини. За даними ВООЗ щорічно хворіють на малярію від 300 до 500 млн. людей і від 1,5 до 2,7 млн. помирають, з них близько 90% – діти молодшого віку.
     В Україні ситуація з малярії залишається нестійкою. У 2013 році зафіксували 80 випадків малярії на 22-ох адміністративних територіях країни. Відомо про 4 летальні випадки від тропічної малярії. За останні 3 роки в області зареєстровано завізні випадки тропічної та чотирьохденної малярії з країн Африки.
      Зараження людини малярією відбувається від укусу комаром роду Anopheles (малярійні комарі), який раніше вже «харчувався» кров’ю хворої на малярію людини. Симптомами малярії є лихоманка, озноб, анемія, збільшення розмірів селезінки та печінки. Вберегтися від малярії можна. Тим, хто планує поїздку в ендемічні регіони, варто знати, що на базі ЛПЗ працюють консультаційні центри. Кожен бажаючий може також отримати консультації з питань профілактики малярії в установах та закладах державної санітарно-епідеміологічної служби області.
      Ще одним захворюванням із групи трансмісивних або кров’яних інфекції є дирофіляріоз – це гельмінтоз, збудником якого є Dirofilaria repens, джерелом – собака, переносником – комарі. Характерними симптомами захворювання є міграція гельмінта, що виражається у пересуванні чи ущільненні пухлини під шкірою. З моменту зараження до утворення пухлини проходить не менше 1 місяця, а іноді до 2 років. Видалити гельмінта можна тільки оперативним шляхом. Для того, щоб не захворіти, потрібно захищати себе і свого собаку від комарів.
     Профілактика трансмісивних хвороб зводиться до захисту від укусів комарів та кліщів. Під час перебування на природі «доцільно користуватися репелентами, одягати світлий однотонний одяг та проводити само- й взаємоогляди кожні 2 години та після повернення у приміщення.
     Якщо ж ураження кліщем відбулося або виявляються «підозрілі» симптоми трансмісивних захворювань у вас або ваших рідних — зверніться за медичною допомогою.
 
Начальник управління                                                                                        Клим’юк Л.В.
 
Болотова                                                                                                                                                                                                                                                                        

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *