Обласна влада вирішує проблему забезпечення житлом дітей-сиріт

Однією з найактуальніших проблем сьогодення є забезпечення громадян житлом. Водночас особливе занепокоєння викликають випадки, коли під загрозою залишитися на вулиці опиняється одна з найбільш вразливих категорій осіб – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Саме держава, в першу чергу, має проявляти турботу про таких дітей як у сфері захисту житлових прав дітей, так й в інших сферах.

Зазначимо, що на обліку служб у справах дітей області перебуває 1330 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них лише 176 дітей мають житло на праві власності, 1072 – на праві користування, а 82 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, взагалі не мають власного житла.

З метою захисту прав і законних інтересів дітей службами у справах дітей облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення вживаються заходи із забезпечення житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Так, в обласному бюджеті на 2018 рік було передбачено та на даний час виділено 1810 тис. грн (шляхом співфінансування) для забезпечення житлом 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, й осіб з їх числа. З державного бюджету Івано-Франківській області цьогоріч передбачено виділити 8259,5 тис. грн на ці цілі.

21 вересня на сесії обласної ради  прийнято рішення про виділення 4040,411 тис. грн з метою придбання приміщень для двох дитячих будинків сімейного типу та 1620,32 тис. грн на придбання житла для п’яти дітей-сиріт й осіб з їх числа.

Ще 2598,8 тис. грн залишаються нерозподіленими. Вирішується питання виділення земельних ділянок для будівництва малого групового будинку.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *