Обласний Центр соціально-психологічної допомоги

     В селищі Верховина Верховинського району Івано-Франківської області вже 5 років функціонує обласний Центр соціально-психологічної допомоги, у якому проживають люди, що опинилися в складних життєвих обставинах (зокрема сім”ї з дітьми, молоді люди). Це єдиний подібний заклад в Івано-Франківській області. Тому перебувати в Центрі можуть люди із усіх районів та міст нашої області. Наш заклад знаходиться в досить великому і досконало обладнаному приміщенні: 10 житлових кімнат, декілька санвузлів (з душовими кабінами), дитяча кімната, творча майстерня, кухня, столова, пральня, медкабінет та ізолятор, кімната релаксації, конференцзал і ряд адміністративних кабінетів. Центр обладнаний сучасною побутовою технікою.
     Обласний центр соціально-психологічної допомоги в с-щі Верховина створений розпорядженням голови облдержадміністрації № 166 від 28.04.2005 р. Згідно з Положенням, Центр надає допомогу (тимчасовий притулок, харчування, соціальні, психологічні та юридичні послуги) особам (у тому числі з дітьми), які внаслідок стихійного лиха, учинення стосовно них злочину, насильства (у тому числі в сім»ї) або реальної загрози його вчинення та за інших обставин (далі – особи, які опинилися у складних життєвих обставинах), наслідки яких вони не можуть подолати самостійно.  
     Центр відповідно до покладених на нього завдань:
·        надає методичні поради, проводить психодіагностику з метою психологічної реабілітації та адаптації;
·        забезпечує реалізацію прав дітей, молоді, сім'ї у суспільстві, надає консультації з питань виховання дітей;
·        надає першу невідкладну допомогу в разі нещасного випадку;
·        здійснює захист прав та інтересів осіб, надає допомогу в оформленні документів;
·        надає інформацію про режим роботи закладів соціального спрямування, охорони здоров'я, освіти, центру зайнятості, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
·        направляє у разі потреби осіб, які звернулися до Центру, до інших закладів та установ, що можуть повніше забезпечити задоволення їх запитів;
·        сприяє разом з іншими установами та організаціями виведенню з кризового стану осіб, які звернулися до Центру.
     Центр розрахований на одночасне перебування в ньому не більше 30 осіб, максимальний строк перебування в Центрі становить 90 діб. До Центру не приймаються особи, які перебувають в стані алкогольного або наркотичного сп”яніння, із симптомами хвороби в гострому періоді або в періоді загострення хронічних захворювань, психічно хворі. Також в Центрі не можуть перебувати неповнолітні діти без батьків.
 
          Щоб потрапити до Центру соціально-психологічної допомоги потрібне письмове направлення, медична довідка та заява на ім”я директора. Направляти осіб до Центру можуть обласні, районні та міські центри соціальних служб для сім”ї, дітей і молоді, органи державного управління та місцевого самоврядування, медичні і освітні установи, правоохоронні органи, управління праці і соціального захисту населення та ін.
          Центр не просто надає тимчасовий притулок та безплатне харчування людям, що потрапляють до нього, але і разом із РЦСССДМ, органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування за місцем проживання особи чи сім»ї, повинен вирішувати проблеми через які людина опинилася в складних життєвих обставинах (а саме: допомога у пошуку житла, працевлаштування, навчання, виготовлення втрачених документів, збір документів на отримання соціальних виплат та допомог, психологічна та медична допомога). Для цього в Центрі працюють спеціалісти: соціальний педагог, психолог, юрист, медпрацівник.
     Найбільш  типовими проблемами, з якими зазвичай звертаються люди є: втрата житла, відсутність житла, бродяжництво, складні життєві обставини, гостра соціальна дезадаптація, матеріальні проблеми, проблеми здоров”я, сирітство, конфліктні ситуації з батьками, насилля в сім”ї та побиття зі сторони чоловіка, психологічна криза, небажана вагітність, дисгармонія сімейних стосунків, проблеми спілкування.    
     Допомога, яка надається  Центром:
– вирішення юридичних аспектів проблеми: допомога у отриманні консультацій в правоохоронних та судових органах щодо врегулювання сімейних відносин та розірвання шлюбу,  відновлення документів, що стосуються статусу сироти, збір інформації про родинні зв”язки та наявність власності (житло, земельна ділянка тощо) у мешканців.
–         психологічна допомога: надання індивідуальних консультацій, проведення групових та інтерактивних бесід, психодіагностика, корекційно-розвивальна та корекційно- відновлювальна робота, проведення соціально-психологічних тренінгів.
     За час функціонування закладу:
– створено творчу майстерню, для організації роботи якої залучаються фахівці з прикладного мистецтва;
– облаштовано літню зону відпочинку для мешканців Центру;
– створено бібліотеку;
– споруджено внутрішню каплицю.

 
 

Нам не байдужий кожен,
хто шукає підтримки та розуміння.
 
 
Адреса Центру: 78700, смт. Верховина
вул. Коваля, 1

тел/факс 0 (232) 2-51-45