Охорона та безпека праці: нові виклики в сучасних реаліях

10 квітня під головуванням заступника директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації – начальника управління праці департаменту Ярослави Ульванської відбулася розширена нарада з представниками структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних установ та організацій щодо запобігання виробничого травматизму в області.
Зокрема, в нараді взяли участь начальник виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області Ігор Якимів та начальник відділу профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду Василь Соф’як, перший заступник начальника управління Держпраці в області Руслан Мазур, заступник голови – виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців Василь Скригунець, голова Ради профспілок області Ігор Басюк.

Головний меседж виступу Ярослави Ульванської – необхідність координації діяльності місцевих органів виконавчої влади щодо вирішення дуже складних і невідкладних завдань з охорони праці. «Потрібно запроваджувати нові принципи управління безпекою та охороною праці, враховуючи сучасні тенденції. Мають бути напрацьовані та узгоджені на всіх рівнях сучасні принципи та підходи, які повинні запобігати виробничим ризикам. Також слід пропонувати дієві заохочення для роботодавців щодо стимулювання створення ними безпечних і здорових умов праці. І, найперше, самі працівники мають бути обізнаними і уникати тих ризиків та професійних небезпек, які є на конкретному робочому місці», – зазначила Ярослава Ульванська як модератор розмови.

Переконливим в порушених на нараді питаннях був детальний аналіз виробничого травматизму на підприємствах, в установах та організаціях області та підсумки виконання заходів щодо його запобігання, з яким виступив Василь Соф’як, начальник відділу профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області. Про практику організації роботи з охорони праці на підприємствах і заходи, які вживаються щодо поліпшення ситуації доповів Руслан Мазур, перший заступник начальника управління Держпраці в області.

За підсумками проведеної наради вирішено звернутися до керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних установ, організацій щодо проведення розширених нарад з керівниками підприємств соціально-культурної сфери та торгівлі, виробництва деревини та виробів із дерева, сільського господарства, будівництва та виробництва будівельних матеріалів, автомобільного транспорту та енергетики з питань запобігання виробничого травматизму.

Окрім того, виходячи з аналізу причин, внаслідок яких сталися нещасні випадки, та з метою зниження рівня травматизму, в області вирішено винести проблемні питання на розгляд чергового засідання виконавчого комітету Івано-Франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *