Олег Гончарук: 15 заявок від прикарпатських громад успішно пройшли відбір Програми «U-LEAD з Європою»

Упродовж останніх декілька років на Прикарпатті, як і Україні загалом, відбуваються значні зміни у системі управління. Зокрема, наша область активно впроваджує реформу децентралізації, розробляє проект щодо утилізації сміття та приділяє велику увагу освітньому розвитку молоді. Про ці та інші важливі питання йшлося й сьогодні під час зустрічі голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука із Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції в Україні Мартіном Хагстрьомом.
«Станом на сьогодні, Прикарпаття має певний досвід співпраці зі Швецією, тому, опираючись на наші спільні надбання, переконаний, що цю кооперацію потрібно поглиблювати і поширювати на різні галузі економіки. Зокрема, хочу висловити щиру вдячність за підтримку Швецією проведення реформ в Україні, зокрема, як країни-донора програми «U-LEAD з Європою», – зазначив Олег Гончарук.

Очільник області наголосив на тому, що для Прикарпаття особливо важливою є реформа децентралізації, адже завдяки її впровадженню місцеві громади отримують і повноваження, і ресурси для соціально-економічного розвитку.

«Дана реформа передбачає наближення надання послуг для кожного громадянина. І тут справді велику допомогу ми отримуємо при створенні центрів надання адміністративних послуг завдяки співпраці в рамках програми «U-LEAD з Європою». Так, наприкінці минулого року в селі Cтарі Богородчани відбулося урочисте відкриття такого центру, участь у створенні якого взяли українські та шведські експерти. Більше шести тисяч мешканців громади отримали доступ до найпопулярніших в ОТГ адмінпослуг: оформлення субсидій, реєстрація нерухомості, землеустрою, соціального захисту, послуг РАЦС та інших. А у поточному році уже 15 заявок від прикарпатських громад успішно пройшли відбір Програми «U-LEAD з Європою» на модернізацію та створення центрів надання адміністративних послуг» – акцентував Олег Гончарук.

До слова, це найбільша кількість успішних заявок серед усіх областей України.

Також під час зустрічі очільник області згадав про проведення Карпатського форуму регіонального розвитку, участь у якому взяв Президент України Петро Порошенко, а U-LEAD виступив одним із організаторів.

Своєю чергою Мартін Хагстрьом запевнив, що Швеція й надалі сприятиме реалізації проектів прикарпатців та надаватиме свою підтримку щодо обміну студентами та учнями. Також Посол додав, що його колеги, які обізнані з реформою децентралізації в гірських районах, поділяться своїм досвідом впровадження реформи на територіях з малою кількістю жителів.

Довідково: «U-LEAD з Європою» є міжнародною програмою, яка фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Донорами виступають ЄС, Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA), Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *