Олег Гончарук: Усі реформи повинні відбуватися для людини, її комфорту та забезпечення достойних умов життя

На цьому під час засідання обласної Ради регіонального розвитку наголосив голова облдержадміністрації Олег Гончарук.
Очільник Прикарпаття розповів про медичні послуги у сільській місцевості, які, завдяки реформі в галузі охорони здоров’я, перейшли на якісно новий рівень, реалізацію програми будівництва лікарських амбулаторій, впровадження «Нової української школи», розвиток інклюзивної освіти тощо.

«У рамках реформи 185 медичних закладів області, що надають первинну медичну допомогу, підключені до медичної інформаційної системи, – розповів Олег Гончарук. – Більше половини населення області уклали декларації із сімейними лікарями».

За словами керівника області, медичні заклади уже отримують нове обладнання, розпочався процес закупівлі автомобільного транспорту. Загалом же, за період 2015-18 років лікувальні заклади отримали більше двох тисяч одиниць сучасного медичного обладнання на загальну суму понад 175 млн гривень, у тому числі за кошти місцевих бюджетів – на суму понад 82 млн гривень.

Протягом останніх років на Прикарпатті збудовано та введено в експлуатацію чимало важливих об’єктів: Коломийську поліклініку проектною потужністю до однієї тисячі відвідувань за зміну; новий корпус Галицької центральної районної лікарні, будівництво якого розпочалося ще три десятиліття тому, але довгий час було законсервоване; Центр діагностики та лікування в обласній клінічній лікарні, у якому встановлений перший в області сучасний операційний ангіограф; сучасний кабінет комп’ютерної томографії в обласній дитячій клінічній лікарні; відділення екстреної медичної допомоги та кабінет з ангіографічним обладнанням у Коломийській центральній районній лікарні; новозбудований корпус Прикарпатського центру репродукції людини у місті Івано-Франківську.

«Невдовзі на Івано-Франківщині запрацює єдина диспетчерська служба Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, яка буде обслуговувати територію всієї області, – підкреслив Олег Гончарук.

Ще однією ключовою реформою, яка успішно впроваджується у нас, є реформа в галузі освіти «Нова українська школа». Головна її мета – створити школу, у якій буде приємно навчатися.

У рамках проекту «Нової української школи» вперше за багато років держава виділила кошти на нові меблі, оргтехніку, дидактичні матеріали на загальну суму 47,5 млн гривень.

Окрім того, слід додати, що в області введено в експлуатацію школу в селі Княжолука Долинського району; школу в мікрорайоні Дора міста Яремче; Станковецький навчально-виховний комплекс у Долинському районі; побудовано 58 дитячих садочків, що дало змогу додатково створити більше 3700 місць для дітей дошкільного віку.

Важливе місце в процесі організації навчання, на думку Олега Гончарука, сьогодні відводиться інклюзивній освіті. Так, організовано інклюзивне навчання для понад чотирьох сотень дітей з особливими освітніми потребами.

Протягом останніх років за кошти освітньої субвенції з державного бюджету із співфінансуванням місцевих бюджетів закуплено 57 шкільних автобусів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *