Олександр Кеніз взяв участь в урочистому відкритті Пам’ятної таблиці сотнику Армії УНР Францу Борису

  

  
В рамках відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921років та вшанування пам’яті її учасників 26 жовтня на будівлі Волосівського навчально-виховного комплексу встановили та освятили Пам’ятну таблицю сотнику Армії УНР,  нашому славному краянину, українському патріоту Францу Борису. Автором барельєфа є скульптор Богдан Гладкий. 
На пам’ятний захід була запрошена правнучка сотника Армії УНР Франца Бориса Надія Кіпещук, викладачі, учні навчального закладу, учасники бойових дій на сході України та ліцеїсти.Ідея створення пам’ятної таблиці належить краєзнавцю Ігорю Андруняку.
Після спільної молитви, церемонію окроплення здійснив парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ. Право відкрити пам’ятний знак надали голові районної державної адміністрації Олександру Кенізу та голові районної ради Івану Гурмаку.  Відкриття дошки супроводжувала Почесна варта Прикарпатського військово-спортивного ліцею. Встановлено її коштом районного бюджету.
Пам’ять про командира кінного полку українських січових стрільців Франца Яковича Бориса поєднує нас, що відстоюємо незалежність і соборність нашої держави сьогодні, із тими, хто боровся за неї у ХХ столітті  – зазначив Олександр Кеніз.
Урочистості з нагоди відкриття таблиці Францу Борису завершив виступ хору «Водограй», що виконав пісні й гімни, які були у вжитку в епоху Української революції.
Славні подвиги патріотів України, котрі стали творцями першого національного війська, нехай ніколи не будуть забуті. Вічна слава Героям, які боролися за волю України!
 
 
Довідка.
Франц Борис народився у м. Станіславі в 1896 році. Служив у австро-угорській армії, брав участь у Першій світовій війні, перебував у російському полоні.
Після вибуху революції в Росії повертається в Україну і в січні 1918-го вступає до Галицько-Буковинського куреня Українського Січового Стрілецтва, який згодом перейменовано на 1-ий курінь УСС, командантом якого став Євген Коновалець. У березні призначений командиром кінної розвідки 4-го полку січових стрільців. Після розформування полку німцями залишається у Києві. У грудні – уже командир кінного дивізіону січових стрільців, який згодом розгорнуто у кінний полк січових стрільців Армії УНР.
Під час бойових походів захворів на тиф. Із другої половини до жовтня 1920 року Франц Борис виконує обов'язки командира 4-го кінного полку Київської дивізії Армії УНР, потім – офіцер штабу 6-ї стрілецької дивізії Армії УНР.                      *
Після інтернування військ Армії УНР Польщею проживав на Волині. Опісля переїжджає у с. Волосів Надвірнянського повіту на Станіславщині, де одружується. У Волосові організовує товариство «Луг». У часи Другої світової війни переїздить до Польщі, де стає волосним старшиною на Грубешівщині.
28 лютого 1943 р. загинув від рук польських терористів.
  
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *