Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Олександр Сич: Гуманітарна сфера має опинитися в епіцентрі світобачення кожного чиновника

В основі всієї державної – і не лише гуманітарної – політики має опинитися людина та її внутрішній ціннісний світ. Будь-яке виробництво не має самодостатнього сенсу. Людина – головна цінність.

В основі всієї державної – і не лише гуманітарної – політики має опинитися людина та її внутрішній ціннісний світ. Будь-яке виробництво не має самодостатнього сенсу. Людина – головна цінність.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр Олександр Сич, відкриваючи семінар для заступників голів ОДА «Актуальні проблеми гуманітарної сфери», що відбувся 4 вересня під його головуванням в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів.

Урядовець запевнив присутніх у тому, що навіть в умовах спрямування всіх державних зусиль на розбудову  українського війська, гуманітарна сфера може і має розглядатися як один з пріоритетних ресурсів гуртування українського суспільства навколо захисту незалежності.

«Свого часу недолугість і брак фінансування гуманітарної політики загострили ситуацію на Сході, чим повною мірою встигли скористатися російські агресори. А зараз вони вдаються до інформаційних маніпуляцій, розкладаючи  мораль і свідомість українського суспільства недовірою до урядових ініціатив. Ми маємо докласти всіх зусиль, аби гуманітарна сфера не фінансувалася за залишковим принципом. Від цього зміцниться і військо, і безпека в країні, і довіра до Уряду», – відзначив Олександр Сич.

Віце-прем’єр-міністр наголосив, що механізми протидії інформаційній агресії мають відповідати останнім змінам у стратегії ворога. «Путін зняв облуду з очей мільйонів українців і показав реальне ставлення керівників російської імперії до України та її народу. Наразі у нього лишився один шлях – жорсткого військового примусу. А в нас – або погодитися з роллю рабів, або ж відстояти право на власний шлях розвитку», – підкреслив урядовець.

Віце-прем’єр-міністр закликав активізувати і систематизувати роботу щодо формування власного бачення творення історії і вшанування героїв, які віддали своє життя за Україну, а також привернув увагу до того впливу, що здійснює книга на ціннісний світ людини та її свідомість. «Росія досі монополізує книжковий ринок, пропагуючи нам властивий їй спосіб життя, прищеплюючи українцям постколоніальний синдром. Найкращим захистом від цієї загрози є підтримка власного якісного книжкового продукту на всіх рівнях», – наголосив Олександр Сич.

Серед іншого в ході семінару обговорювалися питання налагодження взаємодії та оперативної передачі інформації з центру в регіони, оптимізації соціальної реклами, моніторингу інформації, що суперечить чинному законодавству, збереження музейних та бібліотечних фондів в умовах війни, сприяння розвитку вітчизняного книговидання, а також перелік питань і викликів, які потребують невідкладного розгляду на наступному семінарі.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *