Олексій Чернишов відвідав Івано-Франківщину та перевірив стан виконання робіт з ліквідації наслідків повені

Сьогодні міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов відвідав Івано-Франківську область з робочою поїздкою, в ході якої приділив особливу увагу питанню контролю робіт з подолання наслідків повені.

Олексій Чернишов разом з делегацією та керівництвом області, головою ОДА Віталієм Федорівим, оглянули хід робіт з відновлення правобережної дамби на р. Бистриця Надвірнянська у с. Угорники, що постраждала внаслідок повені у червні 2020 року. Міністр пересвідчився, що робота на об’єкті перебуває в активній фазі. Для виконання усіх запланованих робіт будівельники влаштували нове русло для річки. Наразі відбувається демонтаж пошкодженого берегоукріплення із залізобетонних плит, влаштування антирозмивного укріплення із кам’яного масиву та в подальшому буде здійснено облаштування нового берегоукріплення.

«Економічна історія кожного регіону має свої типові ознаки, не врахування яких при здійсненні ефективного господарювання та розвитку області неприпустимо. Щороку маємо справу з повенями у західних областях, тож повторюваність наслідків та відновлювальних робіт вже прогнозована. Місцева влада має напрацювати пропозиції по запобіганню виникненню таких ситуацій вже зараз. Це термінове завдання. Підтримка в належному стані існуючих захисних споруд дозволить своєчасно реагувати на можливі надзвичайні ситуації. Це велика і кропітка робота, яка в майбутньому дозволить спрямовувати кошти не на подолання результатів стихій, а сфокусуватись на розвитку регіонів. Держава виділила значні обсяги коштів на подолання наслідків стихійного лиха, адже мова йде не тільки про об’єкти інфраструктури, а й про людські життя. Процес виконання поточних робіт має ретельно контролюватись всіма рівнями місцевої влади», —  зазначив міністр.

В області від стихії постраждало 263 населені пункти, зазнали пошкоджень та руйнувань будинки, дороги, об’єкти комунальної власності. В особливо критичному стані перебувають 14 водозахисних дамб на річках Прут, Черемош, Бистриця Солотвинська, Бистриця Надвірнянська та Рибниця.

Зокрема, області виділено 50 млн грн на відновлення 9 об’єктів, які найбільше постраждали від стихії.

З 21 вересня на території Івано-Франківської області працюють робочі групи, які перевіряють хід виконання завдань щодо ліквідації наслідків, використання коштів та мають визначити нагальні потреби. До складу робочих груп увійшли представники Мінрегіону, Національної поліції, ДСНС, СБУ, Держаудитслужби, ДП «Укрдержекспертизи» та Державної служби якості освіти.

Перебуваючи на Івано-Франківщині, міністр також ознайомився з ходом робіт на об’єктах програми Президента «Велике будівництво» та провів нараду з керівництвом області.

Довідково

Враховуючи ситуацію, що склалася в області, за підтримки Президента України, Кабінетом міністрів України прийнято розпорядження від 02.07.2020 року №811-р «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка виникла у червні 2020 року».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *