Орієнтація школярам на майбутній професійний шлях з підтримкою Надвірнянського районного центру зайнятості

Діяльність працівників служби зайнятості спрямована на те, щоб школярі визначились із потрібною на ринку праці професією, щоб не залишить поза кораблем зайнятості.
 Освіта – перший крок до оволодіння професією, аджедля того, щоб отримувати відповідну заробітну плату, професійний розвиток та кар’єрний ріст, випускникам потрібно отримати відповідну освіту.  

Діяльність працівників служби зайнятості спрямована на те, щоб школярі визначились із потрібною на ринку праці професією, щоб не залишить поза кораблем зайнятості.
 Освіта – перший крок до оволодіння професією, аджедля того, щоб отримувати відповідну заробітну плату, професійний розвиток та кар’єрний ріст, випускникам потрібно отримати відповідну освіту.  
Під керівництвом директора Володимира Петрішака,  Надвірнянським районним центром зайнятості  значна увага приділяється профорієнтаційній роботі з учнями, батьками школярів та педагогами,  так як для них професійний вибір, в більшості випадків, особливо складний, враховуючи рівень економічної активності в сільській місцевості та стан ринку праці.
З метою популяризації робітничих професій, ознайомлення із сучасним ринком праці, світом професій та видами професійної діяльності, які користуються попитом,  спеціалісти систематично проводять роботу у цьому напрямку.
Протягом 2015 року фахівцями здійснювалась конструктивна та корисна робота, зокрема проведено: 55 профорієнтаційних уроків, в яких взяли участь 1107 учнів, 12 виїзних акції з використанням мобільного центру, задіяно 386 дітей, 20 зустрічей з працівниками освіти, 6 масових заходів – Днів відкритих дверей в центрі зайнятості ( залучено 80 учнів), 6 професіографічних екскурсій( залучено 98 осіб), тощо.   Розширення профінформованості про світ професій, надання допомоги у свідомому професійному самовизначенні через пізнавально-розважальні форми, сприяння розвитку у молоді спрямованості на самопізнання і власну активність як основи професійного самовизначення — мета даних зустрічей.
 «Вибір професії – це відповідальність. Відповідальність перед батьками, перед суспільством та найголовніше – перед собою. Для кожного важливо обрати свою дорогу і послідовно прямувати нею». Адже, щоб надати цікаву інформацію школярам, спеціалісти ознайомлюють зі світом професій, зокрема, які користуються підвищеним попитом, інформацією про навчальні заклади, послугами, які надає служба зайнятості, можливістю визначити схильність до певного типу професій. Ті чи інші питання мотивуються на розкритті значення правильного вибору професії та його впливу на подальше життя особистості.
Однією із форм  інформування про послуги служби зайнятості та надання профорієнтаційних послуг  учнівській молоді є проведення виїзних акцій з використанням „Мобільного центру профорієнтації”. У ході роботи 12-ти мобільних центрів профорієнтації, 386 школярів дізналися багато цікавого і корисного щодо вибору професії, зрозуміли, що правильний вибір професії – запорука подальшого власного успіху у житті. Завдяки спілкуванню зі спеціалістами центру школярірозширили свій світогляд про світ професій та їх роль в житті людини,мали змогу оцінити свої професійні нахили за допомогою профорієнтаційних тестів, за результатами яких кожен отримав практичні та методичні рекомендації спеціалістів центру зайнятості щодо свого майбутнього вибору.
Спеціалістирайонногоцентру зайнятості систематично проводять профорієнтаційні заняття з дітьми в літніх оздоровчих таборах, де використовуються нові інтерактивні форми  роботи. Так, влітку з дітьми було проведено 27 заходів в оздоровчих таборах «Едельвейс», смт. Микуличин   та «Сніжинка», в  м. Яремче, в яких взяли участь 734 осіб.
При проведені профорієнтаційних занять, неодноразово були почуті теплі слова подяки зі сторони керівництва шкіл, педагогів та психологів, бо як відзначили вони – відтепер школярі мають більше можливостей щодо отримання потрібної і корисної інформації про світ професій.
 Маємо надію, що проведена інтерактивна робота з учнівською молоддю, сприятиме тому, що діти не втратять цікавості до вибору майбутньої професії, адже від цього залежить їхнє майбутнє Залишилось зробити правильний вибір, який стане ключем до їх успішного майбутнього і особистісного становлення.
 
Уляна Півторанюк – провідний фахівець з професійної орієнтації
 Надвірнянського районного центру зайнятості

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *