Осінній призов! Обов’язки та права призовників!

Вже незабаром має розпочатися осінній призов на військову строкову службу.

Отже, коротко про призов, обов’язки та права призовників.

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України. (Стаття 65 Конституції України).

На військову строкову службу призиватимуть юнаків від 18 до 27 років включно. (УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №71/2021).

Термін служби один рік для осіб з вищою освітою, півтори роки для осіб без вищої освіти (Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

З дня оголошення початку призовною кампанії призовник має у 10-ти денний термін з’явитись у військовий комісаріат за місцем реєстрації. (Про внесення змін до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом від 20 січня 2021року № 100).

Юнаки, які мають право на відстрочку від проходження військової строкової служби повинні це право підтвердити необхідними документами у РТЦК та СП (ст.17 Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

У разі неявки призовника до РТЦК та СП проводитимуться розшукові заходи щодо місцезнаходження даної особи представниками РТЦК та СП, місцевої влади та поліції.

У випадку, коли призовник має проблеми зі здоров’ям, під час проходження військово-лікарської комісії встановлюється його придатність або не придатність до проходження строкової військової служби.

Івано-Франківський центр комплектування та соціальної підтримки

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *