Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Павло Розенко: Без реформування наша пенсійна система не може далі існувати

Без схвалення Верховною Радою України пакету урядових законопроектів щодо реформи принципів пенсійного забезпечення „наша пенсійна система не зможе не тільки розвиватися, але й далі існувати”. Про це в інтерв’ю газеті „Факти і коментарі” заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

«Закон про накопичувальну систему був прийнятий більше десяти років тому. І тільки брак політичної волі не дозволив тоді ввести його в дію», – нагадав він.

„Запропонована нами пенсійна система стимулює кожну людину з молодості «проектувати» свою майбутню пенсію, – охарактеризував основний принцип реформи Міністр. – Ми ще більше прив'язуємо розмір пенсії до внеску громадянина до пенсійної системи протягом життя… Надаємо людям можливість накопичити собі на пенсію”.

Ведучи мову про очікувані розробниками реформи позитивні результати її впровадження, Розенко наголосив: „Створення накопичувальної системи дозволило б зробити Пенсійний фонд бездефіцитним і залучити в економіку України мільярди гривеньінвестицій”.

За його словами, „впровадження державної накопичувальної системи дасть змогу тільки в 2017 році забезпечити інвестиційний ресурс у розмірі 6 мільярдів гривень. А в наступні – 8-9 мільярдів гривень щороку. Це дасть потужний поштовх до розвитку економіки і фондового ринку. Крім того, це буде яскравим маркером для зарубіжних інвесторів”.

З огляду на нинішню складну економічну ситуацію в Україні, запровадження накопичувального рівня передбачається з 2017 року, додав Розенко. „2016 року Україна очікує зростання промислового виробництва – як за прогнозами МВФ, так і за розрахунками нашого Міністерства економіки, – пояснив керівник Мінсоцполітики. – Тому наступний рік ми витратимо на створення адміністративних органів управління накопичувальною системою, пошук керуючих компанії, створення адміністративних механізмів, посилимо гарантії держави, зокрема, в особі державних регуляторів. А з 2017 року почнуться повноцінні перерахування до обов'язкової накопичувальної системи”.

Нагадаємо, у Верховній Раді України планується розгляд внесених Урядом законопроектів №№2767,2768,2769 і 2770 щодо докорінної зміни принципів функціонування системи пенсійного забезпечення.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *