Переваги легальної зайнятості

        "Тіньова" зайнятість, "тіньова" заробітна плата  – проблемні явища, що, на жаль, на сьогодні залишаються актуальними. Адже використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, що суттєво впливають на життя людини. Негативний вплив тіньової зайнятості стосується й суспільної небезпеки, адже всі люди є споживачами послуг у сфері громадського харчування, торгівлі, транспорту, будівництва тощо, томунеобхідна їх висока якість. Тіньова зайнятість певним чином сприяє поширенню професійних захворювань, підвищенню рівня аварійності на дорогах, збільшення ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві, адже офіційно неоформлений працівник не проходить обов'язкового медичного обстеження, з ним не проводяться інструктажі, навчання з техніки безпеки, охорони праці тощо. Крім цього, використання прихованих трудових відносин призводить і до зменшення надходжень до бюджету держави. Тому, питання легалізації зайнятості населення є надзвичайно важливим.
           Саме цієї теми і стосувався профінформаційний семінар під назвою »Легальна зайнятість», який був проведений Надвірнянським районним центром зайнятості  05 березня 2015року. В заході взяла участь головний державний інспектор з питань праці в Івано-Франківській області Роксолана Сабадаш.
          Семінар розпочала фахівець центру зайнятості, Наталія Андрійович, яка  ознайомила присутніх з темою та завданнями заходу, шляхами працевлаштування, можливостями служби зайнятості. Роксолана Сабадаш наголосила на перевагах легальної зайнятості, як основи соціальної захищеності працюючого населення та умовах укладання трудових договорів. Разом з учасниками були обговоренівиди шахрайства при працевлаштуванні, в т.ч. торгівля людьми та економічна експлуатація праці.
           В семінарі взяли участь 10 осіб з числа безробітних.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *