Під час селекторної наради Мінекономіки України обговорили зміни в законодавстві щодо оренди водних об\’єктів

11 листопада відбулася відеоконференція через програму ZOOM щодо питань оренди водних об’єктів за участю заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, представників Міндовкілля, Держводагентства, Держрибагентства та Держгеокадастру України.

Від департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації у відеоконференції взяли участь заступник директора Степан Вінтонович, начальники відділів департаменту.

Обговорювалися основні статті законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку надання в оренду водних об’єктів в комплексі з земельними ділянками».

Зазначалося, що даний Закон надає можливість правового регулювання проблемних питань, що виникають під час оренди водних об’єктів. Зокрема, усуваються колізії у правому регулюванні орендних відносин у сфері водокористування, адже у чинному законодавстві в одному випадку йдеться про оренду водних об’єктів за договором оренди водних об’єктів, а в іншому – за договором оренди земель водного фонду.

Головним нововведенням, зокрема, є те, що водні об’єкти надаватимуться у користування за договором оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом.

Йшлося також про погодження договорів оренди водних об’єктів Держводагентством України та щодо оренди гідроспоруд.

Представник Держводагентства України акцентував увагу на необхідності проведення інвентаризації рибогосподарських технологічних водойм. Держводагентством України протягом трьох місяців буде розроблено типовий договір оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом.

Окрім того, було обговорено розробку Кодексу відповідального ведення рибного господарства України, який буде прийнято в 2021 році. Документ дозволить запровадити європейське законодавство та встановити чіткі та прозорі правила у рибогосподарській сфері.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *