Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Під гаслом “ Живи і працюй в Україні” пройшла виїзна акція служби зайнятості в с.Назавизів

     З метою наближення послуг служби зайнятості до населення, 22 серпня 2014 року    Надвірнянським  районним центром зайнятості організовано інформаційний масовий захід – виїзну акцію з розгортанням мобільного центру профорієнтації в селі Назавизів за участю директора Надвірнянського центру зайнятості Володимира Петрішака, головного спеціаліста відділу організації профорієнтації та профнавчання Івано-Франківського обласного центру зайнятості Ольги Шевчук, сільського голови Володимира Гаврилюк ,фахівців районного центру зайнятості.
      Розпочав захід та звернувся з вступним словом до учасників директор  центру зайнятості Володимир Петрішак, який зазначив, що центр зайнятості є однією з тих державних установ, яка надає великий спектр послуг, як незайнятому населенню так і роботодавцям. Робота виїзних мобільних центрів дозволяє ширше охопити різні верстви населення, повідомити людям у доступній формі  нову і, що важливо, практичну інформацію про пошук роботи. Двері центрів зайнятості відкриті для всіх, незалежно від віку, статі, місця проживання! Кожний може звернутись по допомогу – і мешканець міста, і житель невеличкого села. Також Володимир Васильович зупинився на питанні  легальної зайнятості населення України. Зокрема, з акцентовано увагу присутніх на тому, що офіційне працевлаштування  – це захист тепер і в майбутньому. Адже життя людини – це шлях з різноманітними приємними і неприємними подіями, а офіційна робота є гарантією захисту з боку держави від нещасних випадків, тимчасової непрацездатності і врешті решт – це гідна пенсія у старості.
       Фахівець обласного центру зайнятості Ольга Шевчук привітала присутніх та  зазначила: “Мобільний центр зайнятості – це сучасна форма взаємодії з населенням для оперативного та доступного інформування про соціальні послуги державної служби зайнятості”. Зробила акцент на можливості пошуку роботи через Інтернет, зокрема портал «Труд», телефонний операторський центр державної служби зайнятості, а також за допомогою відправки SMS-повідомлень на номер 730. Фахівець наголосила, що найбільш затребуваними нині на ринку праці є робітничі професії, а також вказала, що успіху у пошуку роботи найбільше сприяють активна поведінка на ринку праці, високий кваліфікаційний рівень, позитивне відношення до життя.
            Заступник начальника відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості Зоряна Станіщук ознайомила присутніх із порядком реєстрації та перереєстрації громадян, які шукають роботу та безробітних. Надала відвідувачам консультації щодо вибору професії, пошуку роботи, написання резюме, співбесіди з роботодавцем. Присутні ознайомилися з переліком професій, за якими на сьогоднішній день здійснюється професійне навчання за направленням служби зайнятості, та перспективами подальшого працевлаштування за обраною професією. Також обговорили питання участі у громадських роботах: місця та терміни їх проведення, умови організації.
         Відвідувачі дізналися про професії (спеціальності), які користуються попитом на ринку праці та про перспективи працевлаштування. Не залишилася поза увагою селян і така послуга центру зайнятості, як профнавчання та перенавчання безробітних. З метою популяризації робітничих професій, присутні переглянули описи професій та вимоги до індивідуальних якостей працівника, пройшли тестування щодо зміни професії. Жителям села було надано інформацію про стан ринку праці району, видачу ваучерів для підтримки конкурентоспроможності на ринку праці осіб віком старше 45 років. 
         Юрисконсульт Назар Грицюк проінформував про те, що з набуттям чинного Закону України « Про зайнятість населення» у роботодавців, які створюють нові робочі місця, з’явилась можливість отримати фінансову підтримку держави. Зупинився на Порядку компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
          Відвідувачі мобільного центру з не аби якою цікавістю задавали питання, адже захід набув активного характеру і проходив у форматі “питання-відповіді”.Особливо їх цікавило  особливості реєстрації у службі зайнятості членів особистих селянських господарств, вагітних жінок, осіб передпенсійного віку. Також питання стосувались  відкриття власної справи та отримання одноразової допомоги для організації підприємницької діяльності,  укладення та розірвання трудового договору з найманим працівником тощо.
Сільський голова Володимир Гаврилюк  з вдячністю відзначив активну роботу працівників районної служби зайнятості в частині профорієнтації, зазначивши, що учнівська молодь  села неодноразово приймала  участь в різноманітних масових заходах. Слова подяки на адресу служби зайнятості прозвучали від  голови  сільської ради і за організацію громадських робіт. Адже такий вид тимчасової зайнятості  напередодні Дня незалежності показав не байдужість жителів до свого села   – впорядкувавши його територію.
           Заходи з використанням мобільного центру зайнятості дають змогу наблизити послуги служби до кожної зацікавленої в цьому людини. Даний спосіб інформування населення про можливості державної служби зайнятості для більшості громадян, особливо сільських жителів, зменшує бар’єр пасивності. Адже кожен з відвідувачів заходу  отримав кваліфіковані відповіді на різноманітні запитання у  сфері зайнятості.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *