Питання реформування закладів охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів розглянули на засіданні постійної комісії облради

Днями відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики. Одними із перших розглянули питання стану проведення медичної реформи в закладах охорони здоров’я області вторинного та третинного рівнів та фінансування медичних закладів області у І кварталі 2020 року.
Як розповіла в. о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Кобельська, наразі заклади охорони здоров’я очікують контрактування з НСЗУ, яке має розпочатися найближчим часом і триватиме до 25 лютого. Крім того, посадовець ще раз нагадала умови підписання контракту, а саме: перетворення лікарень у комунальні некомерційні підприємства, комп’ютеризація закладів, отримання ліцензії та, звісно, реєстрація в електронній системі охорони здоров’я.

Загальний стан готовності за зазначеними позиціями становить 75%. За даними департаменту охорони здоров’я ОДА, 95% медичних закладів автономізовано, 66.3 % – комп’ютеризовані та 97% – підключені до електронної системи.

Серед проблемних питань Ірина Кобельська відзначила ризик фінансування закладів, які надають послуги, що не належать до пріоритетних. Серед таких закладів – шкірвендиспансер, протитуберкульозні диспансери, а також психіатричні лікарні та стоматологічні поліклініки. Також наразі невирішеним є питання недостатнього фінансування на придбання інсуліну для хворих з цукровим діабетом.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *