Питання територіальної оборони обговорили на нараді

Сьогодні на нараді розглянуто питання територіальної оборони Івано-Франківщини, зокрема забезпечення військових частин Сил територіальної оборони на території області відповідними приміщеннями.
Що стосується Надвірнянщини, то 76-й батальйон територіальної оборони району вже створено. Його чисельність складає 50 резервістів. Командир – майор Іван Гусаревич. Батальйон входить до 102-ї бригади тероборони Прикарпаття.

В обговоренні питань взяли участь заступниця голови райдержадміністрації Леся Свідрак, керівник апарату Микола Кравчук, підполковник, командир 102-ї бригади Юрій Копадзе, майор, командир 76-го окремого батальйону Іван Гусаревич, військовий комісар Надвірнянського РТЦК та СП Сергій Луцюк.

З 01 січня 2022 року набери чинності Закон України від 16.07.2021 року № 1702-ІХ «Про основи національного спротиву». Цей Закон визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони та інших визначених цим Законом суб’єктів з питань підготовки і ведення національного спротиву.

Місце розташування особового складу 76-го окремого батальйону територіальної оборони військові тримають у таємниці. Основними завданнями територіальної оборони є:
– охорона та захист державного кордону України;
– забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного (оперативного) розгортання військ; охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій;
– боротьба з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями;
– підтримання правового режиму воєнного стану.

Зазначимо, що Головнокомандувачем Збройних сил України затверджено план формування Сил територіальної оборони України, чисельність яких складатиме близько 80 тисяч осіб, з них – 10 тисяч військовослужбовці за контрактом, решта – резервісти та військовозобов’язані, яких призиватимуть за мобілізацією у разі загострення ситуації.
Комплектування озброєнням і технікою відбудеться впродовж 2022 року, 2023 рік – буде присвячений набуттю спроможностей новим родом сил Збройних сил України.
У зв’язку з ситуацією на кордоні Білорусі та Польщі, зокрема і можливим перенаправленням міграційного потоку в бік нашого кордону, Україна задіє всі необхідні засоби для усунення небезпеки.

Усі відповідні відомства отримали вказівки, які найближчим часом буде оформлено в нормативно-правові документи, і всі обов’язково їх виконуватимуть.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *