Питання захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – в центрі уваги керівництва ОДА

6 серпня відбулося засідання регіональної комісії з питань розподілу субвенції, яке провела заступник голови райдержадміністрації Світлана Онищук.

У своїй роботі комісія керувалася постановою Кабінету міністрів України від 01.06.2020 р № 515 «Порядок та умови надання у 2020 році субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житло дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа», а також розпорядженням облдержадміністрації від 29 липня 2020 року  № 401 «Про регіональну комісію з питань розподілу субвенції».

Було розглянуто питання про формування пропозицій потреб регіону; затвердження регіонального загального списку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, які потребують поліпшення житлових умов; затвердження списку дітей для виплати грошової компенсації із визначенням окремо щодо кожної дитини обсягу такої компенсації.

Із Державного бюджету місцевим бюджетам області виділено 7 952 600 грн. Основним напрямом спрямування субвенції комісією визначено виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, з метою придбання житлa. Відповідно до розподілу, 19 дітей даної категорії отримають за потребою грошову компенсацію.

Загалом, право на отримання житла за рахунок субвенції мають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа віком від 16 до 23 років у порядку черговості взяття на квартирний облік, у тому числі діти, які досягли 23-річного віку протягом поточного бюджетного року.

Комісією опрацьовано всі надані райдержадміністраціями, виконавчими комітетами міських рад міст обласного значення, сільськими, селищними радами, об’єднаними територіальними громадами документи та сформовано  регіональний загальний список дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, які потребують поліпшення житлових умов, із зазначенням прізвища, імені, по батькові, дати народження дитини, дати її взяття на такий облік, інвалідності (у разі встановлення). Загалом 133 дитини потребують вирішення житлового пиття.

Світлана Онищук наголосила, що питання захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є надважливим на сьогодні  та перебуває на постійному контролі в облдержадміністрації.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *