Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Подбаймо про квіти весни!

 Незабаром закінчиться найсуворіша пора року – зима. Наступає весна, а з її приходом настає час оновлення природи. Хочеться щоб усі згадали поетичні, пісенні слова, – “Не ламай калини”, “Не топчіть барвінку”. Зміст цих слів зрозумілий кожному з нас, з якими почуттями , чи настроєм не були, – не знищуй навколишньої краси , люби її. 

  До ніжно небесної блакиті барвінку та червоних кетягів калини ще довго, а незабаром весняною усмішкою рідної землі з ледь відталого грунту першими появилися надзвичайно красиві і ніжні квіти – підсніжники. Це крокуси, проліски, білоцвіт, підсніжник, веснівка, різновиди сну , первоцвіт, печіночниця , різновиди анемон і інші. Підсніжниками їх називають в народі за властивість розвиватись ще під снігом, хоча ця назва відноситься тільки до однієї рослини – підсніжника звичайного – рослини з ніжно білою пониклою трьохпелюстковою квіткою на довгій квітконіжці. Місця де квітують ці квіти видно здалеку і здається , що це залишились білі плями снігу, але це квіти. 

  Японці великі знавці і любителі квітів, стверджують, що в світі існує багато чудових речей, але жодна з них не в змозі зрівнятись з безмовною красою квітки. Природа втілила в неї всю свою досконалість , все своє вміння і неначе говорить людині : “Бережіть цю перлину , адже краса і добро завжди поряд !”. На жаль , не завжди людина розуміє велич і далекоглядність цих слів і острівки цієї “молочної квітки , як називали її колись древні греки, постійно зменшуються. 

  Квітки підсніжників останнім часом користуються попитом в жителів міст, відірваних від природи. Тому весною підчас масового цвітіння первоцвітів їх зривають у величезних кількостях для весняних букетів. Зривають, щоб егоїстично милуватися день – другий , а потім викинути , як непотрібне сміття, тому що в склянці з водою первоцвіти почувають себе дуже зле, адже необхідна кількість поживних речовин не надходить , а та цибулина з серця якої вирвали квітку – гине. Усією своєю суттю це ніжне створіння говорить : “Людино, зупинись на мить, поглянь на мене, хіба така краса може належати тільки тобі? Не руйнуй мого затишного місця ! Не топчи мого коріння ! Збережи мене для своїх дітей і внуків!” 

  Практично всі види первоцвітів, про які ведеться мова, є зникаючими і занесені до “Червоної Книги”. За масове зривання їх відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 665 від 23 липня 2008 р. з передбачена адміністративна і матеріальна відповідальність. Працівники державної лісової охорони каратимуть порушників природокористування , але найбільше ми надіємось на Вашу , дорогі читачі свідомість у благородній справі збереження багатств землі, на те, що Ви зрозуміли своє призначення на Землі – умілого господаря. 

  Заходьте в гості до природи нашого краю , в ліси , на луки і узлісся – музей краси і добра. Ви будете тоді естетично багатшими, світлішими і життя стане прекраснішим.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *