Подбайте про соціальні виплати

Особа має  право на виплати за загальнообо'язковим державним соціальним страхуванням лише за умови сплати єдиного внеску.  Для фізичних осіб-підприємців передбачена обов’язкова сплата внеску до Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

Особа має  право на виплати за загальнообо'язковим державним соціальним страхуванням лише за умови сплати єдиного внеску.  Для фізичних осіб-підприємців передбачена обов’язкова сплата внеску до Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування на випадок безробіття.
Участь приватних підприємців у соціальному страхуванні у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і страхуванні від нещасних випадків на виробництві даним Законом передбачена на добровільних засадах.
Фізичні особи – підприємці, які виявили бажання добровільно брати участь  в загальнообов\'язковому державному соціальному страхуванні у зв\'язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги, такі як: допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травм, не по\'язаних з нещасним випадком на виробництві (включаючи догляд за хворою дитиною); допомога по вагітності та пологах; допомога на поховання; забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, до дитячих оздоровчих закладів, санаторіїв-профілакторіїв, надання соціальних послуг у позашкільному обслуговуванні).
Підприємці, які добровільно сплачуватимуть внески на загальнообов\'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві, а в разі їх смерті – непрацездатні члени їх сімей, матимуть право на призначення, перерахування та проведення страхових виплат, пов’язаних з нещасним випадком на виробництві.
Фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які забезпечують себе роботою самостійно й займаються незалежною професійною діяльністю, в обов'язковому порядку сплачують єдиний соціальний внесок за тарифом 34,7% (відповідно є застрахованими у двох видах соціального страхування: на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття й пенсійне страхування).
У випадку, якщо фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, що обрали спрощену систему оподатковування, бажають брати участь:
– у загальнообов\'язковому державному соціальному страхуванні у зв\'язку з тимчасовою втратою працездатності й витратами, пов'язаними з похованням, сплачують єдиний внесок в розмірі 36,6%;
– у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві й професійному захворюванні, що призвели до втрати працездатності, – 36,21%.
За бажанням бути застрахованою за всіма видами загальнообов\'язкового державного соціального страхування (пенсійного, на випадок безробіття, у зв\'язку з тимчасовою втратою працездатності й витратами, пов'язаними з похованням, від нещасного випадку на виробництві й професійному захворюванні, які спричинили втрату працездатності), єдиний внесок встановлюється в розмірі 38,11 %.
Особи беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, але не менше одного року.
Для реалізації свого права на добровільну сплату єдиного внеску особа має звернутися до органу Пенсійного фонду із відповідною заявою. У свою чергу орган Пенсійного фонду в строк не пізніше, ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви, укладає договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Не залишили зазначеним Законом поза увагою і громадян, які працюють за межами України, а також членів фермерських та особистих селянських господарств. Вони також мають можливість добровільно застрахуватись та сплачувати внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Громадянам України, що працюють за межами України, крім заяви необхідно також надати копію документа, що засвідчує роботу особи за межами України, а також те, що вона не є застрахованою у системі соціального страхування іншої країни. Даний документ повинен бути легалізований посольством (консульством) України, юрисдикція якого поширюється на країну, у якій працює дана особа.
Членам фермерських та особистих селянських господарств необхідно також надати копію документа, що підтверджує їхнє членство в цьому господарстві.
Особа, що уклала договір добровільної участі, самостійно обирає вид загальнообов’язкового державного соціального страхування й суму платежу. При цьому, щомісячна сума сплати єдиного внеску не може бути менше мінімального страхового внеску, установленого Законом на місяць.
Управління Пенсійного фонду відмовляє в укладенні договору про добровільну участь в разі, якщо особа підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, подала неповні або недостовірні відомості, раніше укладала договір про добровільну участь, дія якого не припинена або за яким не виконано передбачені договором умови, бажає укласти договір на строк менше одного року або не відповідає іншим вимогам, визначеним Законом.
Договір про добровільну участь може бути достроково розірваний застрахованоню особою за її бажанням, за умови, якщо договір діяв не менше одного року, або управлінням Пенсійного фонду – в разі працевлаштуваня сторін, якщо договір діяв не менше одного року.
Договір на добровільну участь у загальнообов\'язковому державному соціальному страхуванні особи, виходу на пенсію, смерті застрахованої особи або за згодою набуває чинності з моменту його підписання, після чого особа одержує статус застрахованої особи й стає платником єдиного страхового внеску.
 
Заступник начальника відділу обліку
 надходження платежів                                          Олександра Засідко
 
 
 
 
 
 
 
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *