Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Покращення діяльності медичної сфери району.


     На виконання Соціальних ініціатив Президента України щодо реалізації завдань і доручень з модернізації медичної галузі щодо забезпечення громадян України якісними медичними послугами в лікувальних закладах   району  постійно  проводяться роботи,  спрямовані на збереження матеріально-технічної бази.


     На виконання Соціальних ініціатив Президента України щодо реалізації завдань і доручень з модернізації медичної галузі щодо забезпечення громадян України якісними медичними послугами в лікувальних закладах   району  постійно  проводяться роботи,  спрямовані на збереження матеріально-технічної бази.
Проводились ремонти у відділах ЦРЛ та районній поліклініці, дитячій  лікарні, пологовому  будинку, Ланчинській МЛ,  Делятинській  МЛ, Битківській  МЛ,  Пасічнянській та Білоославській   ЛА ЗПСМ, на ФАПах с.с. Гвізд, Черник, Стримба, С.Майдан, Максимець, Ч.Ослави.
Матеріальна база  закладів  ПМСД потребує значних капітальних вкладень. Тому постійно проводиться заміна вікон і дверей, встановлюється водопостачання, забезпечується належне теплопостачання лікувальних установ.
Продовжується  процес оптимізації мережі лікувальних закладів в плані реформування галузі охорони здоров’я. Збільшено кількість ліжок денного стаціонару до 209. Показник забезпеченості населення району ліжками у денних стаціонарах доведено до 18,4 (по Україні – 15,0, середньообласний – 14,7).

Відкрито Центр нефрології та діалізу відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 30.09.2003 року № 65/462 «Про поліпшення якості та організації системи допомоги дорослим хворим нефрологічного профілю» та на виконання листа начальника Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації від 14.02.2012 р. № 288/06-8/53, з метою розбудови мережі міжрайонних відділень гемодіалізу та наближення медичної допомоги до хворих  (особливо для жителів гірських районів).
 

  • Обладнання центру, а саме  3 апарати «штучної нирки», отримано  завдяки  фірмі «GAMBRO» (Швеція), світового лідера в виробництві медичної техніки для гемодіалізу.
          Івано-Франківська область займає передові позиції в державі щодо лікування хворих замісними методами ниркової терапії На даний час тільки на території Надвірнянського району проживає 24 хворих, які потребують лікування в умовах центру.

 
1.    Діагностична служба ЦРЛ Надвірнянського району отримала можливість проходити рентгендіагностику на європейському рівні. За сприянням керівництва обласної, районної РДА, безпосередньої участі працівників рентгенслужби було проведено капітальний ремонт та осучаснення рентгенкабінету поліклініки для встановлення нового діагностичного обладнання, яке отримали централізовано з ГУОЗ ОДА:
2.    Систему рентгенографічну  MULTIX  Swing 550,2 тис. грн.
3.    Комплектуючі до системи рентгенографічної    
MULTIX  Swing 263,8 тис. грн.
MultixSwing- компактний рентгенівський апарат, що застосовується в різних областях діагностики. Завдяки своєму ергономічному дизайну і зручному управлінню система проста у використанні. Цю систему можна використовувати для будь-яких щоденних досліджень в лежачому, сидячому чи стоячому положенні пацієнта, для обстежень як кісткової системи так і внутрішніх органів. Створені на основі рентгенографічних апаратів типу MULTIXі VERTIX, дані системи є новітньою розробкою фірми SIEMENS, що мають високу пропускну здатність. Дане обладнання може використовуватись і для масових скринінгових Ремонтні роботи в приміщенні проведено за рахунок спецкоштів ЦРЛ – 51,3 тис. грн.
Демографічна ситуаціярайонув 2012році малапозитивну динаміку: народжуваність  зросла, смертність знизилась. Показник природного приростув районі залишається з позитивним значенням. Загалом врайоніпорівняно з 2011роком за попередніми даними народилося1630осіб на 38  більше, померло– 1109 осіб. Природній приріст згідно цих даних зріс з +3,2  до + 4,6на 1000 чол. Показник народжуваності склав 14,3на 1000 нас.проти 14,0, рівень смертності знизився з 10,8до 9,7на 1000 нас.
          В напрямку розвитку і удосконалення первинної медико-санітарної допомоги та сімейної медицини.  Організовано 2 нові сімейні дільниці в складі лікарських амбулаторій, яких на даний час функціонує 29. Працює 8 амбулаторій загальної практики в сільських населених пунктах. В районі зареєстровано 22,75 посад лікарів загальної практики-сімейної медицини, працює 19 фізичних осіб (87,4% укомплектованості).
За підсумками року рівень первинної інвалідності дорослого населеннязнизився на 3,7 % і залишається одним з найнижчих в області. Серед дитячого населення показник первинної інвалідності знизився з 23,7 до  21,5  на 10 тис. дит. нас.Реєструється незначний ріст інвалідності з приводу хвороб кістково-м’язевої системи та розладів психіки і поведінки.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *