Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Покращення діяльності медичної сфери району

В лікувальних закладах   району  постійно  проводяться роботи,  спрямовані на збереження матеріально-технічної бази.  Проводились ремонти у відділах ЦРЛ та районній поліклініці, дитячій  лікарні, пологовому  будинку, Ланчинській МЛ,  Делятинській  МЛ, Битківській  МЛ,  Пасічнянській та Білоославській   ЛА ЗПСМ, на ФАПах с.с. Гвізд, Черник, Стримба, С.Майдан, Максимець, Ч.Ослави.

В лікувальних закладах   району  постійно  проводяться роботи,  спрямовані на збереження матеріально-технічної бази.  Проводились ремонти у відділах ЦРЛ та районній поліклініці, дитячій  лікарні, пологовому  будинку, Ланчинській МЛ,  Делятинській  МЛ, Битківській  МЛ,  Пасічнянській та Білоославській   ЛА ЗПСМ, на ФАПах с.с. Гвізд, Черник, Стримба, С.Майдан, Максимець, Ч.Ослави.
 Матеріальна база  закладів  ПМСД потребує значних капітальних вкладень. Тому постійно проводиться заміна вікон і дверей, встановлюється водопостачання, забезпечується належне теплопостачання лікувальних установ.

Продовжується  процес оптимізації мережі лікувальних закладів в плані реформування галузі охорони здоров’я. На основі чого у І кв. 2012 року 10 ліжок в  Ланчинській МЛ перепрофільовано у ліжка паліативного лікування.
Збільшено кількість ліжок денного стаціонару до 209. Показник забезпеченості населення району ліжками у денних стаціонарах доведено до 18,4 (по Україні – 15,0, середньообласний – 14,7).
Впровадження:

  1. Відкрито Центр нефрології та діалізу відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 30.09.2003 року № 65/462 «Про поліпшення якості та організації системи допомоги дорослим хворим нефрологічного профілю» та на виконання листа начальника Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації від 14.02.2012 р. № 288/06-8/53, з метою розбудови мережі міжрайонних відділень гемодіалізу та наближення медичної допомоги до хворих  (особливо для жителів гірських районів).

Обладнання центру, а саме  3 апарати «штучної нирки», отримано  завдяки  фірмі «GAMBRO» (Швеція), світового лідера в виробництві медичної техніки для гемодіалізу.
Івано-Франківська область займає передові позиції в державі щодо лікування хворих замісними методами ниркової терапії. В області функціонує сім відділень гемодіалізу. Кількість хворих на лікуванні замісними нирковими методами постійно зростає. Добра обізнаність лікарів і населення з можливістю терапії вищезгаданої патології, доступність і наближення діалізних центрів до місця проживання людей (особливо для жителів гірських районів, де і слід очікувати значного росту кількості лікованих) є основним чинником зниження смертності лікованих хворих. На даний час тільки на території Надвірнянського району проживає 24 хворих, які потребують лікування в умовах центру. В подальшому на базі Надвірнянської ЦРЛ буде проводитись лікування хворих Яремчанського регіону.
Кошти затрачені на проведення ремонтних робіт в Центрі:

  • 288,0 тис. грн.. – районний бюджет;

  • 77,6 тис. грн.. – спец кошти ЦРЛ Надвірнянського району.

 

  1. Діагностична служба ЦРЛ Надвірнянського району давно потребувала технічного оновлення. Рентгенапарати, що працювали до сьогодні, технічно застаріли. Наше населення отримало можливість проходити рентгендіагностику на європейському рівні. За сприянням місцевих меценатів, плідної праці керівництва Надвірнянської ЦРЛ та безпосередньої участі працівників рентгенслужби було проведено капітальний ремонт та осучаснення рентгенкабінету поліклініки для встановлення нового діагностичного обладнання, яке отримали централізовано з ГУОЗ ОДА:

  2. Систему рентгенографічну  MULTIX  Swing                      550,2 тис. грн.

  3. Комплектуючі до системи рентгенографічної    

MULTIX  Swing                                                                     263,8 тис. грн.
MultixSwing- компактний рентгенівський апарат, що застосовується в різних областях діагностики. Завдяки своєму ергономічному дизайну і зручному управлінню система проста у використанні. Цю систему можна використовувати для будь-яких щоденних досліджень в лежачому, сидячому чи стоячому положенні пацієнта, для обстежень як кісткової системи так і внутрішніх органів. Створені на основі рентгенографічних апаратів типу MULTIXі VERTIX, дані системи є новітньою розробкою фірми SIEMENS, що мають високу пропускну здатність. Дане обладнання може використовуватись і для масових скринінгових обстежень населення.
Доповнює сучасний рентген-апарат система цифрової обробки знімків, що підвищує якість зображення та піднімає на вищий рівень якість діагностики. За її допомогою зображення отримується в електронному вигляді, що значно здешевлює процес та збільшує його якість, і може бути роздруковане на плівку, записане на носій інформації, чи передане через мережу інтернет.
Ремонтні роботи в приміщенні проведено за рахунок спецкоштів ЦРЛ – 51,3 тис. грн. 
ІІ. Демографічна ситуація в районі                                                                 
        Народжуваність за звітний період набирає тенденції до збільшення.
        Якщо за 9 місяців 2011р. народжено  1217 немовлят, то у  2012р.  – 1268 немовлят. Показник   народжуваності  на  1000 нас.  відповідно зріс з 10,7 %о до  11,1 %о.
        За 9 місяців 2012р. в лікувальних закладах району видано 671 лікарське свідоцтво про смерть., показник смертності на 1 тис. склав 5,8 проти 7,7 в 2011р.         
 
         Структура смертності населення району впродовж тривалого часу  доволі стабільна.  Понад половина всіх смертей щороку зумовлена  серцево-судинною  патологією,  наступне місце займають онкозахворювання, органи травлення , травми і отруєння.
 
  Показники смертності працездатного населення району  зменшуються. Померло за звітний період 82 особи  проти  84 у минулому році. Співвідношення причин (ССС, травми та отруєння, онкопатологія) зберігається аналогічно до попередніх років.
 
ІIІ.Основні показники діяльності онкослужби
За 9 місяців поточного року взято на облік 162 хворих (9 місяців 2011 року – 162 хв. ), що складає 142,4 на 100 тис. населення. Занедбані стадії хвороби виявлено 23 пацієнтів – 14,2% при середньо обласному 15,6%.
За 9 місяців поточного року на профілактичних медичних оглядах виявлено 35 хворих(21,6%) проти 22 хворих (13,6%) за 2011 рік.
 

ІV. Фтизіатрична допомога.
В районі епідситуація щодо захворюваності на туберкульоз є несприятливою.  Показник захворюваності на загальний туберкульоз у 2012р. зріс  до 52,7 на 100 тис. населення проти 52,0 в 2011р. (в абс. числах – 60 осіб проти 59 хворих).  Середньообласний показник – 53,3.
Захворюваність на туберкульоз легень залишається на рівні минулого року і становить 48,3 на 100 тис.нас.  ( 55 осіб ). Середньообласний показник 48,1.  Захворюваність на деструктивні форми туберкульозу на  100 тис. складає 16,6 у 2012р.проти 17,6 у 2011 р. Середньообласний показник 11,8 на 100 тис. нас. Спостерігається позитивна тенденція до зниження відсотка деструктивних форм у порівнянні з минулим роком, хоча у порівняні з обласними показниками за період у 2012р. занедбаність туберкульозу в Надвірнянському районі вище. 
З метою покращення профілактичної роботи щодо виявлення захворюваності на туберкульоз проведено наступні організаційні заходи за підтримки районної державної адміністрації:

  • В березні 2012 року проведена виїзне засідання районної  медичної ради в смт. Делятин, де, зокрема, заслухано протитуберкульозну роботу на дільниці обслуговування Делятинської МЛ.

  • Проведено 3 засідання районної   ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

  • Заступник головного лікаря ЦРЛ з медобслуговування населення та районний фтизіатр виступали на заняттях з сільськими та селищними головами, де наголошено на співпрацю органів місцевої влади з медичними закладами щодо профілактичної роботи на дільницях обслуговування (сільські населені пункти).  

  • Питання профілактичної роботи заслуховуються на оперативних нарадах у головного лікаря та заступника з медобслуговування населення, оперативних нарадах з керівниками структурних підрозділів ЦРЛ, семінарських заняттях з фельдшерами та медичними сестрами ЛПЗ району   заслуховувались питання:

  • ДОТ-кабінети створено у всіх ЛПЗ району. Згідно наказу ЦРЛ № 92 від 02.03.2011 року за роботою ДОТ-кабінетів закріплено конкретних медичних працівників (щорічно поновлюється).  

  • Проводяться систематично  засідання протитуберкульозної комісії при ЦРЛ, засідання КЕК.

  • Проводиться санітарно-освітня робота в засобах масової інформації. Проведено місячник боротьби з туберкульозом у березні 2012 року.

 
V. Педіатрична служба
Показник смертності дітей до 1 року склав 5,7 проти 5,1 %о.  Померло 6 немовлят проти 4 у 2011р. при середньо обласному показнику 6,3 %о.

            За рах. основних коштів:
Завершено  ремонт приміщень гемодіалізу в
      ЦРЛ м.Надвірна                                                                           288,0тис.грн
 
            За рах. спецкоштів:
1Заміна віконних та дверного блоків в
поліклініці ЦРЛ                                                                      11,4 тис.грн.
2.  Перекриття даху в Делятинській лікарні                        27,9 тис.грн.
3.  Заміна вікон в дерматологічному відділі ЦРЛ               32,5 тис.грн.
4.  Котел для Делятинської лікарні                                        4,7 тис.грн.
5.  Заміна дверного блоку та ремонт вентиляції і
     електропроводки рентгенкабінету                                    51,3 тис.грн.
6. Завершується   ремонт операційної травматоло-
      гічного в-лу                                                                           8, 4 тис.грн.
7. Завершено  ремонт приміщень гемодіалізу в
      ЦРЛ м.Надвірна                                                                  76,0 тис.грн.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *