Польський досвід у проведенні реформ для нас є дуже важливим, – Денис Шмигаль

Голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль провів зустріч з віцемаршалеком Опольського воєводства Збіґнєвом Кубаляньцем. Сторони обговорили стан та перспективи співпраці між Прикарпаттям та Опольським воєводством, зокрема в частині обміну досвідом у проведенні реформи децентралізації.
«Україна перебуває на завершальному етапі децентралізації. Нам важливо врахувати ваш досвід при проведенні реформ. Адже Польща була нашим найбільшим другом і лобістом у Європейському Союзі ще з часів Майдану. Відчуваємо вашу підтримку і сьогодні в час війни з російським агресором, – зазначив Денис Шмигаль. – Сподіваємось на плідну співпрацю з польськими партнерами в галузі економіки, освіти, культури, адже Прикарпаття планує взяти активну участь у реалізації транскордонного проекту «Польща-Білорусь-Україна».

Також Денис Шмигаль та Збіґнєв Кубаляньца обмінялися думками щодо участі громадянського суспільства у проведенні реформ, впровадженні проектів з використання коштів, адміністративного устрою територій.

Цього ж дня керівник області та віцемаршалек взяли участь у засіданні «круглого столу» в рамках наукового семінару «Інструменти безпосередньої демократії. Досвід Польщі та України у процесі децентралізації». На зібранні представники Опольського воєводства, науковці з Польщі та вузів Івано-Франківська, депутати обласної ради, голови ОТГ Прикарпаття обмінялися досвідом у сфері децентралізації органів місцевого самоврядування в Україні та Польщі. Жваву дискусію викликали питання об’єднання та адміністративного функціонування в нових громадах, розподілу повноважень на місцях, створення громадських бюджетів.

«Сьогодні у нас відбулася хороша дискусія, і це тільки початок. Співпраця наших регіонів буде тривалою і плідною», – підсумував зустріч Денис Шмигаль.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *