Попит та пропозиція на ринку праці області

Упродовж січня-травня поточного року роботодавці проінформували службу зайнятості області про наявність 24,2 тис. вакансій, що на 11 відс. більше, ніж у січні-травні минулого року.
За результатами аналізу даних державної служби зайнятості, станом на перше червня в області налічувалося 2,4 тис. вакансій, з яких найбільшу кількість зареєстровано за такими професійними групами: працівники сфери торгівлі та послуг, кваліфіковані робітники з інструментом, робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин, фахівці, найпростіші професії.

Доцільно зазначити, що станом на перше червня цього року кількість зареєстрованих безробітних зменшилася на 7 відсотків у порівнянні з відповідним періодом 2018 року і становила 8,3 тис. осіб. За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, працівники сфери торгівлі та послуг, законодавці, вищі державні службовці, керівники, фахівці, професіонали.

На одну вакансію в середньому по області претендували 3 безробітні, зокрема, за професійними групами найбільша кількість претендентів на одну вакансію спостерігалася серед законодавців, керівників та менеджерів (11 осіб), кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств (7 осіб), професіоналів (6 осіб), а найменша кількість – серед працівників сфери торгівлі та послуг і кваліфікованих робітників з інструментом (2 особи).

Одночасно повідомляємо, що за даними обласного центру зайнятості найвищий розмір оплати праці у вакансіях пропонується для начальника виробництва (33,6 тис. грн), агронома (15 тис. грн), в’язальника схемних джгутів, кабелів та шнурів (10,4 тис. грн), інженера-конструктора (електротехніка) (10 тис. грн), артиста-соліста-інструменталіста (10 тис. грн), технолога (10 тис. грн), товарознавця (10 тис. грн), пошивника технічних виробів (10 тис. грн). Також високий рівень заробітної плати пропонується майстру (9,5 тис. грн), поліцейському (за спеціалізаціями) (9,5 тис. грн), ізолювальнику (ізоляційні роботи) (9,5 тис. грн), асфальтобетоннику (9,5 тис. грн).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *