Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015р. № 389 та згідно до Закону України від 28 грудня 2014р. №76-VIII,,Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України’’.
Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Постанова набирає  чинності з 1 липня 2015 року.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015р. № 389 та згідно до Закону України від 28 грудня 2014р. №76-VIII,,Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України’’.
Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Постанова набирає  чинності з 1 липня 2015 року.
Порядок надання пільг застосовується для визначення механізму реалізації права на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг (далі-пільги), залежатимуть від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами України.
 Дія цього Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із законами України: ,,Про міліцію’’, ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту’’ а саме (учасники війни; члени сімей загиблих( померлих) ветеранів війни), ,,Про освіту’’,  ,,Основ законодавства України про охорону здоров’я’’, ,,Про бібліотеки і бібліотечну справу’’, ,,Про культуру’’, ,,Про охорону дитинства’’, ,,Про соціальний захист дітей війни’’, Кодекс цивільного захисту України.
Пільги, зазначеним категоріям надаються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1710грн). При наданні пільг до членів сім’ї належать особи, на яких згідно із законодавчими актами поширюються пільги: дружина (чоловік); їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства 1 та 2 групи або інваліди 1 групи; непрацездатні батьки; особи які знаходяться під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.
До сукупного доходу сім’ї пільговика включається: пенсія; заробітна плата; грошове забезпечення військовослужбовців; стипендія; соціальна допомога ( крім допомоги при народженні дитини,  допомоги при усиновленні дитини, допомога на поховання виплати які проводяться одноразово), доходи від підприємницької діяльності
Для працездатних осіб, у яких відсутні доходи (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах, осіб, призваних на строкову службу), та фізичних осіб- підприємниців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку 1 групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць, для фізичних осіб- 2 групи оподаткування враховується дохід на рівні 2 прожиткових мінімумів, для фізичних осіб- підприємців, які обрали 3 групу, трьох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб.
 Пільговики, подають до районного управління соціального захисту населення довідку про склад сім’ї, копії документів, що підтверджують право пільговика на пільги, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, копію паспорта, Декларацію про доходи сім’ї  пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї ( крім довідок про розмір пенсій та соціальних допомог) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.
У випадку, коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1710грн), пільговик має право на отримання пільг протягом шести місяців з місяця визначення відповідного права. Надання пільг припиняється якщо приховано або не подано недостовірні дані про доходи будь –кого із членів сім’ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *