Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Порядок оформлення одноразової грошової допомоги від держави військовослужбовцям, пораненим в АТО


 
При пораненні (контузії, травмі, каліцтві), що тягне за собою інвалідність, можна отримати таку фінансову допомогу:


 
При пораненні (контузії, травмі, каліцтві), що тягне за собою інвалідність, можна отримати таку фінансову допомогу:

I група – 304 500 грн.

ІІ група – 243 600 грн.

ІІІ група – 182 700 грн.

 За часткової втрати працездатності внаслідок поранення в зоні АТО (без встановлення інвалідності) держава гарантує 60 900 – 85 300 грн. залежно від ступеня втрати працездатності

Одноразова грошова допомога військовослужбовцям надається відповідно до Постанови Кабміну від 25.12.2013 р. № 975 «Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві».

 Документи, необхідні для отримання допомоги:

1.       Заява

2.       Копія паспорта

3.       Копія ідентифікаційного коду

4.       Копія довідки командира військової частини про причини та обставини поранення (видається у військовій частині)

5.       Копія висновку лікаря, свідоцтво про хворобу (видається медичними установами, де проходили лікування) або копія довідки ВЛК

6.       Копія довідки медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення відсотку втрати працездатності, або встановленої інвалідності (видається комісіями МСЕК Міністерства охорони здоров’я)

7.       Номер власного банківського рахунку

8.       Для звільнених зі служби також необхідний витяг із наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини, а для військовослужбовців строкової військової служби – копія військового квитка.

Порядок призначення ОГД

З моменту здачі документів до моменту прийняття рішення по виплаті має пройти мінімум 2 тижні. Перевірені документи Комісія передає Міністру оборони для прийняття рішення про призначення ОГД. Після прийняття рішення Міністром кошти пересилаються у військову частину для виплати ОГД. Усі документи треба подавати у військову частину.

Звільнені з військової служби передають документи у військовий комісаріат за місцем прописки, який направляє їх на Комісію з призначення ОГД при Міноборони.

Засідання МСЕК призначається не пізніше, ніж через 1 місяць після подачі документів. МСЕК надає довідку, яка є підставою для подальшого нарахування ОГД та оформлення іншої соціальної допомоги. Всі оригінали необхідних документів потрібно мати на руках при безпосередньому проходженні МСЕК.

Орієнтовний перелік документів (точний перелік варто уточнити у МСЕК регіону):

1.       Для поранених, які перебувають на лікуванні або реабілітації та не в стані пересуватися.

Як тільки стан стабілізується, звертайтеся до завідувача відділення, в якому проходите лікування з проханням скликати МСЕК. Документи на МСЕК подає медичний заклад. Пораненим, що не в змозі пересуватися, скликається «виїзна» МСЕК. Саме МСЕК оформляє групу інвалідності та видає довідку.

2.       Для поранених, які закінчили лікування

При виписці з медичного закладу обов’язково отримайте довідку ВЛК, завірену печаткою, та виписаний епікриз.

3.       Для осіб, які перебувають на військовій службі

У військовій частині отримайте направлення на МСЕК для встановлення групи інвалідності, визначення відсотку втрати працездатності та потребу в протезуванні. В направленні вказуються строки служби (наприклад з 01.05.2014 – по сьогоднішній час). У районній лікарні або місцевому воєнному госпіталі звертайтеся до профільного лікаря (травматолог, невропатолог тощо) з проханням скликати МСЕК. Після проходження МСЕК призначається група інвалідності або визначається відсоток втрати працездатності та видається відповідна довідка.

4.       Для звільнених з військової служби.

У районному військкоматі отримайте направлення на проходження МСЕК. У районній лікарні або місцевому воєнному госпіталі звертайтеся до профільного лікаря (травматолог, невропатолог тощо) з проханням скликати МСЕК.

 Після проходження МСЕК призначається група інвалідності або визначається відсоток втрати працездатності та видається відповідна довідка.

Перевіряйте, щоб у всіх довідках було сказано, що поранення отримано під час виконання обов’язків військової служби!!! Формулювання «у зв’язку з проходженням військової служби» не дає підстав для призначення ОГД.

Якщо довідку ВЛК не можна отримати через неможливість встановлення зв’язку між пораненням та виконанням обов’язків військової служби, звертайтеся до ЦВЛК (вул. Госпітальна 16, м. Київ). Перевіряйте, щоб у військовій частині всі копії були завірені печатками.

 Додаткова інформація (адреси і контакти необхідних установ)

 ЦВЛК

Адреса: вул. Госпітальна 16, м. Київ, каб. 15-16 Голова – Михайлець Василь Єфимович (каб. 2) Заступник – Шевчук Роман Володимирович

Головне управління МСЕК

Адреса: вул. Костянтинівська 36, м. Київ

Телефон: 044 463 79 70 044 463 15 91

                Обласний центр (бюро) медико-соціальної експертизи

Адреса: 76014 м.Івано-Франківськ вул. Переяславська,27

Телефон: (0342)522201

Гарнізонна військова поліклініка в Івано-Франківську

Адреса: м. Івано-Франківськ, Старозамкова, 2

Телефон: 0342 2-57-93

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *