Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Порушення прав інтелектуальної власності в Інтернеті

       Присвоєння чужого – чи матеріальних цінностей, чи речей нематеріального світу – засуджувалося завжди. Копіювання, плагіат – ці поняття у всі часи визначали дії, що з одного боку спонукали розвиток і прогрес, оскільки відтворення і поширення сприяло творчим переробкам, видозмінам та вдосконаленням, а з іншого – цей же прогрес уповільнювали, оскільки ущемляли права, а часто й ініціативу авторів.
Витоки існуючої нині системи охорони інтелектуальної власності сягають у далеку древність, і намагання знайти конкретні передумови її виникнення, зважаючи на постійний розвиток історичної науки, – є лише способами осмислення проблеми. Нашою державою прийнято Закон України "Про авторське право і суміжні права", який охороняє інтелектуальну власність громадян. Норми, які визначають відповідальність за порушення прав інтелектуальної власності містяться в багатьох законодавчих актах України: Цивільний кодекс України (ст.ст. 431-432), Кримінальний кодекс України (ст. 177) і ін.
Із розвитком технологій, Інтернет-мережі явище несанкціонованого безоплатного «скачування» інформації стало буденним. Музика, фільми, програми – основні об’єкти порушення прав інтелектуальної власності. Хоча більшість користувачів, скоріше за все, навіть і не здогадуються, що скачавши з Інтернету пісню, вони тим самим порушують закон.
Тому протягом 2013-2014 років у засобах масової інформації проводиться широкомасштабна роз’яснювальна акція щодо формування у суспільстві негативного ставлення фактів порушення прав інтелектуальної власності в Інтернеті, неправомірного використання програмного забезпечення.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *