Повернути до аптек можна лише ті ліки та медвироби, які мають неналежну якість

З 1 січня 2019 року українці можуть повертати до аптечних закладів лікарські засоби та медичні вироби, але лише ті, які мають неналежну якість. Про це повідомили у МОЗ.
«З 1 січня 2019 року набув чинності Закон України від 23.11.2018 №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Він, зокрема, вносить зміни до вимог споживача щодо лікарських засобів та виробів медичного призначення. Повертати можна лише лікарські засоби та медичні вироби неналежної якості. Для цього необхідно пред’явити розрахунковий документ на їхнє придбання. В такому випадку споживач має право просити повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічний», – зазначили у МОЗ.

У відомстві акцентували, що факт неналежної якості підтверджується відповідними документами.

«Такими документами є висновок щодо якості лікарських засобів, виданий підпорядкованою лабораторією територіального органу Держлікслужби та/або уповноваженою лабораторією, а також розпорядження Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу», – наголосили у МОЗ.

Щоб убезпечитися і не придбати неякісні ліки, у МОЗ українцям радять перевіряти сайт Держлікслужби.

«На цьому ресурсі ви можете переконатися, що препарати, які ви придбали, не заборонені. Також нагадуємо, що на вимогу покупця аптеки мають надати документи, які підтверджують належну якість продукції, зокрема сертифікат якості виробника», – зазначили у МОЗ.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *