Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Практика впровадження енергозберігаючих технологій для Прикарпаття

Сьогодні в обласній державній адміністрації відбувся інформаційний семінар «Реформи в сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад».
Цей захід відбувся за участі заступника голови облдержадміністрації Ярослава Паранюка, директора проекту «Реформи в сфері енергоефективності в Україні», що виконується GIZ Джорджа Крістодореска, генерального директора директорату енергоефективності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитра Петруніна, начальника управління економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Жанни Табанець, керівників РДА, міст обласного значення, ОТГ, фахівців структурних підрозділів ОДА, банківських установ, науковців ІФНТУНГУ та громадськості.

Семінар організований Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, обласною державною адміністрацією за підтримки українсько-німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Розпочинаючи засідання, Ярослав Паранюк зазначив: «Івано-Франківщина має певні здобутки у сфері енергоефективності. У нас є електростанції, відкритий біогазовий та встановлений вітрогенератор. В області діє програма розвитку енергозберігаючих технологій, на реалізацію заходів якої виділяється один мільйон гривень. Вважаю, що практика запровадження енергоефективних технологій є особливо актуальною для міст обласного значення, новостворених ОТГ, які сьогодні мають можливість спрямовувати належні їм фінансові ресурси на підвищення рівня енергоефективності з тим, щоб з часом використати заощаджені завдяки енергозбереженню кошти на свій розвиток».

Йшлося про інструменти державної підтримки енергоефективних заходів у житловому секторі, допомогу уряду Німеччини Україні у сфері енергоефективності, проведення сертифікації будівель, кращі практики реалізації енергоефективних заходів в області, механізми співфінансування «теплих» кредитів. Також були презентовані кредитний продукт «Еко-енергія» та програма IQ Energy.

Джордж Крістодореску наголошував, що основним містком між розробником енергозберігаючого проекту і фондом енергоефоктивності буде енергоаудит, тому проекти завжди повинні бути чітко проаналізовані перед фінансуванням та впровадженням. Також він зауважував, що енергія ніколи не буде дешевшою.

На семінарі також обговорили питання використання альтернативних відновних джерел енергії та дотримання стандартів екологічної безпеки.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *