Працевлаштування випускників. Шляхи їх вирішення     Провідним спеціалістом 
районного центру зайнятості Уляною Півторанюк був проведений розширений семінар для студентів Надвірнянського ліцею на тему: «Реалії працевлаштування випускників та шляхи її вирішення». В ньому  взяли участь понад 45 осіб, були запрошені викладачі та практичний психолог закладу.

Основною думкою, яка переросла у форму дискусії, була  проблема працевлаштування молоді. Адже це непросте завдання  полягає сьогодні не стільки у відсутності робочих місць, як у нездатності держави, роботодавців та самих молодих спеціалістів знайти спільну мову.
Про послуги служби зайнятості для випускників проінформувала фахівець, вона докладно зупинилась на одному з положень Закону України та провідної світової соціальної практики по  забезпеченню якісного державного нагляду працевлаштування молоді та випускників вищих навчальних закладів в Україні.
«Проблема випускників у пошуку роботи полягає в тому, що роботодавець хоче отримати вже готового працівника, котрий прийде і зразу ж почне виконувати той обсяг роботи, котрий йому дадуть, виконувати усі доручення та обов’язки» – вела бесіду спеціаліст. Важливе значення тому має правильна співбесіда у роботодавця, високий професійний рівень, моральні якості. Коли молоді спеціалісти, яким було відмовлено в працевлаштуванні, звертаються за працевлаштуванням до державної служби зайнятості, реєструються там, то їм мають протягом 10 календарних днів із моменту реєстрації підшукати підходящу роботу з урахуванням спеціальності. Коли їм не зможуть запропонувати її, то молодим спеціалістам надається статус безробітних із виплатою допомоги по безробіттю до вирішення питання про працевлаштування. У цей час вони мають право на безоплатну професійну орієнтацію, а також на перепідготовку з метою подальшого працевлаштування за набутою новою спеціальністю чи професією.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *